Domů » Bleskovky » HP představilo Envy Note 8: Osmipalcový tablet s podivnou 10″ klávesnicí

HP představilo Envy Note 8: Osmipalcový tablet s podivnou 10″ klávesnicí

Společnost Hawlett-Packard představila nový osmipalcový tablet s Windows 10, který má i přes svoji malou velikost ambice stát se produktivním zařízením, a to díky připojitelné klávesnici a aktivnímu stylusu Wacom. Jako celek nicméně toto řešení působí velice zvláštně.

  

Samotný tablet ničím neurazí, jedná se ve své kategorii o standard, který potěší jemným 8palcovým Full HD displejem, který navíc kryje sklo Gorilla Glass. Tloušťka tabletu činí 7,7 mm, hmotnost pak 362 gramů. O pohon se stará procesor Intel Atom x5, velikost operační paměti výrobce nezmiňuje. Vnitřní úložiště má kapacitu 32 GB a je možné je rozšířit paměťovou microSD kartou. Hlavní fotoaparát na zadní straně disponuje rozlišením 5 megapixelů a autofokusem, čelní kamerka pro videohovory má 2 megapixely.

Strany tabletu jsou domovem pro microUSB port, sluchátkový jack a slot pro SIM kartu umožňující surfování po sítích LTE, zvuk zajišťuje dvojice reproduktorů Bang & Olufsen. Baterie o neznámé kapacitě má udržet tablet při práci až 6 hodin. Součástí balení je Wacom stylus, za což výrobce chválíme.

    

Zvláštní je ale příslušenství v podobě klávesnicového doku. Ten má rozměry jako 10″ tablet a díky drážkám na zadní straně je možné do něj tablet ukrýt. Při práci je pak do něj možné tablet položit kratší i delší hranou, polohování však možné není. Klávesnici doplňuje širokoúhlý touchpad při spodním okraji.

  

Ač jsme si jistí, že tato klávesnice dokáže zvýšit produktivitu práce s tímto zařízením, uniká nám smysl, proč si pořizovat snadno přenositelný a lehký 8″ tablet, a nosit jej ukrytý v rozměrnější 10″ klávesnici. Prakticky stejné rozměry, ale větší pracovní plochu zajistí jakýkoliv 10″ konvertibl, například Asus Transformer T100, Acer Aspire Switch 10 nebo Microsoft Surface 3. 

    

Samotný tablet HP Envy Note 8 přijde na 329 dolarů (8 000 Kč bez DPH), komplet s klávesnicí pak bude stát 429 dolarů (10 400 Kč bez DPH). Do prodeje půjde v USA již dnes, celosvětová dostupnost je označena slovy „coming soon“. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Čo znamená vo videu, na uvodnej obrazovke ten symbol sluchátka a 3 zmeškane hovory? Podpora volania?

 2. W10 Mobile asi nie. Vidiet tam klasicku plochu. Napadá ma, ze nový procesor X5 má integrovaný GSM modul. Alebo ten symbol sluchatka patrí nejakej aplikacii.

  • Nevím nevím, já bych řekl, že tam jsou W10M. Pouštěl jsem si to video několikrát a pokaždé jsem si byl jistější že tam jsou mobile wokna.

  • No nevím, ty obrázky podle mě jasně ukazují W10 s aktivovaným tabletím režimem.

   A tablet má Cellular pro data, LTEm, tedy modem.

 3. Velkou výhodou Windows 10 je UWP, takže se bude dát instalovat telefonní aplikace (třeba kvůli integrovanému Skypu) i do desktopových Windows :)

 4. to je kravina. ak už mám ťakať 10 palcovú klavesnicu tak už s ňou budem rovno thať aj 10 palcový displej a nie 8 palec.

 5. Dano (neregistrovaný)

  Všetko si svojho kupca nájde. Kvôli noseniu je 8 palcov výhoda,no a keď už niečo viac treba napísať tak 10 palcová klávesnica je lepšia…

 6. ono to má dualboot windows 10 personal a mobile ? :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).