HP Elite x3 má být absolutní špička s Windows 10 Mobile: Máme specifikace a první fotografie

Pokud vás zklamaly vlajkové Lumie od Microsoftu a přesto toužíte po výtečně vybaveném smartphonu s Windows 10 Mobile, moc na výběr nemáte. Acer Jade Primo se zatím stále neprodává a ostatní výrobci se do ekosystému Microsoftu příliš nehrnou. Letošní rok by ale mohl přinést částečnou změnu, přičemž první vlaštovka by mohla přiletět již příští týden v rámci veletrhu MWC. Má se jmenovat Elite x3 a pocházet od společnosti Hawlett-Packard. Maďarský server Tech2 nyní zveřejnil první fotografie a kompletní specifikaci tohoto zařízení.

hp-elite-x3-02_story

Pokud můžeme informace považovat za pravdivé, máme se opravdu na co těšit, ačkoliv hned na začátku musíme zklamat odpůrce tabletofonů – Elite X3 má mít 5,92″ displej s Quad HD rozlišením. Výrobce alespoň rozumně naložil s prostorem okolo displeje. Prakticky celou plochu brady okupuje mřížka hlasitého reproduktoru, přičemž spodní pruh je zdá se vyroben z hliníku, zatímco zbytek telefonu je plastový. Potěšit má ale tloušťka 7,6 mm.

hp-elite-x3-04

I prostor nad displejem má být plně využitý, kromě 8Mpx kamerky pro selfies se zde má nacházet čtečka oční duhovky pro přihlašování uživatele skrze funkci Windows Hello. Na zadní straně telefonu pak má být přítomen fotoaparát o rozlišení 16 Mpx, přisvětlovací dioda a také pětice pinů pro připojení telefonu k dokovací stanici.

hp-elite-x3-03_story

Nyní se pojďme zanořit do útrob telefonu, v nichž má tepat nový čipset Qualcomm Snapdragon 820 za pomoci 4 GB operační paměti. Vnitřní úložiště má nabídnout kapacitu 32 GB, a údajně jej bude možné rozšířit paměťovou kartou až do velikosti 200 GB. Díky této nadstandardní výbavě se má telefon zařadit mezi zařízení podporující „počítačový“ režim Continuum. Ten bude možné využít jak bezdrátově, tak za pomoci USB-C (USB 3.0) konektoru na spodní straně. Oboustranný port bude sloužit i k rychlému nabíjení telefonu, ačkoliv chybět nemá ani bezdrátové nabíjení. Třešničkou na dortu má být zvýšená odolnost splňující certifikace IP67 a STD810.

Jsme zvědaví, zda se tyto specifikace z říše snů na veletrhu MWC potvrdí. Pokud ano, budeme doufat, že HP zvolí příjemnou cenovou strategii a uvede tento model i na český trh.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku