Domů » Bleskovky » Honor 8 Note bude 6,6″ monstrum s vynikající výbavou. Premiéra příští týden

Honor 8 Note bude 6,6″ monstrum s vynikající výbavou. Premiéra příští týden

Společnost Huawei představí příští pondělí 1. srpna nové zařízení, které půjde do světa pod praporem dceřiné značky Honor. Premiéra se odehraje v Číně, a nejžhavějším adeptem na představení je model Honor 8 Note, který před nedávnem zachytila čínská certifikační autorita TENAA.

Honor 8 Note nebude žádný drobeček, jeho olbřímí rozměry 178,8 × 90,9 × 7,18 mm bude určovat zejména rozměrný 6,6″ displej s Quad HD rozlišením. Pod ním najdeme pouze bradu s logem výrobce, nad ním pak reproduktor a čelní kamerku s rozlišením 8 Mpx. Fotoaparát na zadní straně bude pořizovat snímky v maximálním rozlišení 13 Mpx, uprostřed kovových zad pak bude ještě k nahmatání čtečka otisků prstů.

note8

V útrobách Honoru 8 Note má tikat čipset Kirin 955 za podpory 4 GB operační paměti, levnější varianta pak má obsahovat konfiguraci Kirin 950 a 3 GB RAM. Vnitřní úložiště má být variantně 32 nebo 64 GB, vysokou výdrž by pak měl obstarat akumulátor o kapacitě 4 400 mAh, která se bude dobíjet skrze oboustranný USB-C konektor. Díky velkému kovovému tělu a vysokokapacitní baterii bude zařízení vážit 219 gramů. Operačním systémem bude Android 6.0 Marshmallow.

hodornote

Prozatím nevíme, zda se Honor 8 Note podívá i na náš trh. V Číně se má prodávat za 2 229 CNY (8 500 korun bez DPH), levnější model s Kirinem 950 a menšími paměťmi za 1 999 CNY (7 400 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).