Honor letos prodal 20 milionů smartphonů, do konce roku chce toto číslo zdvojnásobit

Značce Honor, za kterou stojí čínský gigant Huawei, se na těsném trhu s mobilními telefony poměrně daří. Alespoň to vyplývá z finančních výsledků za druhé čtvrtletí, v němž Honor vykázal tržby ve výši 2,63 miliard dolarů za 20 milionů prodaných smartphonů. Samostatná značka Honor přitom existuje teprve od října loňského roku.   

  
Současná vlajková loď Honor 7

Tahouny prodejů byly především modely Honor 6 Plus a Honor 4X, které se prodávají i na našem trhu, na konci tohoto měsíce má navíc do Evropy přijít nedávno představený kovový model Honor 7. I s jeho pomocí chce čínská značka zaútočit do konce letošního roku na metu 40 milionů prodaných smartphonů. Huawei rovněž potvrzuje, že se bude se značkou Honor zaměřovat na evropský trh i nadále.

  

Pro srovnání, značka Huawei za první dva kvartály letošního roku prodala 48,2 milionů smartphonů a utržila na nich 9,09 miliard dolarů. Cílem Huawei je do konce letošního roku prodat 100 milionů smartphonů. Čínskému gigantu aktuálně patří třetí místo mezi výrobci mobilních telefonů podle počtu prodaných kusů, společně s Honorem tak pomalu dýchá na záda druhému Applu.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku