Domů » Články » Značka Honor slaví 2 roky na trhu. V Číně ukázala model 7i a řadu příslušenství

Značka Honor slaví 2 roky na trhu. V Číně ukázala model 7i a řadu příslušenství

Honor slaví dvouleté výročí působení na trhu. Při této příležitosti se v čínském Shenzhenu odehrála velkolepá oslava a k vidění zde byly i nové modely 7i či Huawei Mate 8.

Jsou tomu už dva roky, kdy se na globálním trhu značka Honor oddělila od společnosti Huawei. U nás se s telefony tohoto výrobce samostatně setkáváme od října loňského roku. Jako první se u nás objevil model Honor 6 (recenze), který se mezi uživateli stal velice oblíbený pro skvělý poměr ceny a výkonu. Následně přišla další řada zařízení; například levný Honor 3C (recenze), Honor 4X (recenze), Honor 6X s duálním fotoaparátem (recenze) nebo aktuální vlajkový model Honor 7 (recenze).

 

Honor společně s Huawei se při této příležitosti rozhodli uspořádat oslavu – ta proběhla v téměř dvacetimilionovém čínském městě Shenzhen, kde se vyrábí velká část světové elektroniky. Nových modelů jsme se nedočkali, respektive prezentován zde byl vylepšený Honor 7 se 32GB pamětí a rychlonabíjením, avšak zatím pouze ve verzi pro čínský trh.

Krátce jsme si vyzkoušeli také model Honor 7i s výklopným fotoaparátem, Huawei Mate 8 s Androidem 6.0 doplněným o novou verzi uživatelského prostředí EmotionUI či chytré hodinky Honor Zero – tyto novinky vám představíme později v samostatných článcích. Z nádechu celé akce bylo zřejmé, na jaké zákazníky se Honor snaží cílit. Stejně jako v České republice, i na zdejším trhu jsou to především mladí uživatelé, kteří se rádi baví. Mimochodem, tváří společnosti Honor na českém trhu je olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková.

  
Honor 7i s výklopným fotoaparátem

  
Huawei Mate 8 a minimalistické chytré hodinky Honor Zero

Honoru coby samostatnému brandu se daří nejen na českém trhu, ale i v globálním měřítku. Za první polovinu letošního roku značka prodala přes 20 milionů smartphonů a do konce roku by měly prodeje překročit hranici 40 milionů, což je dvojnásobek oproti celkému roku 2014. Nejvyšší prodeje má pochopitelně na domácím čínském trhu, velice dobře se brand etabloval také v Indii a velký důraz společnost klade na Evropu.

 
Vtipné je, že služby Googlu jsou v Číně blokovány; přesto zde svůj stánek měl

Právě zařízení distribuované na evropském trhu (včetně České republiky) by se měly v dohledné době dočkat aktualizace na Android 6.0 Marshmallow. Nová verze systému se nejprve testuje na lokálním čínském trhu, v těsném závěsu by ale měla následovat Evropa.

  
Na akci byla k vidění i řada zajímavého příslušenství včetně programovatelných robotů

  
Honor cílí především na mladé uživatele

Jak drobná indicie nám může posloužit zpráva indického zastoupení značky, které před nedávnem na Twitteru informovalo o dostupnosti Marshmallow aktualizace pro modely Honor 4c, Honor 7, Honor 6 a Honor 4X. A termín? Únor 2016.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments