Hodinky Huawei dostávají novou funkci, která potěší sportovce

Huawei Watch D

Společnost Huawei pojala berlínský veletrh IFA jako akci, na níž může prezentovat na evropském trhu produkty, které se již nějakou dobu prodávají v Číně. Mezi ně patří především smartphony řady Nova 10, nová generace tabletu MatePad Pro nebo hodinky Watch D.

Jmenovaný zástupce kategorie wearables dorazil na evropský trh s mírným zpožděním, neboť čekal na certifikaci zdravotnických agentur povolující měření EKG. Toto povolení bylo v minulých dnech konečně uděleno, takže po softwarové stránce již zařízení nemá žádná omezení. Ba co víc, dočkalo se ještě jedné nové funkce, která potěší zejména sportovce.

Huawei na veletrhu IFA oznámil, že jeho chytrý produkt určený na naše zápěstí nově nativně podporuje synchronizaci aktivit se službou Strava. Tato novota se netýká pouze zmíněných Huawei Watch D, ale i dalších hodinek a náramků běžících na platformě Harmony OS. Ta byla v minulosti kritizována za to, že příliš nespolupracuje se službami třetích stran. Snad lze říci, že podpora Stravy je první významnější vlaštovkou.

Zasílání dat do aplikace Strava lze provést v aplikaci Huawei Health v sekci Správa soukromí. Funkce je aktuálně omezena na účty z vybraných regionů, jejichž seznam se ale snad bude co nevidět rozšiřovat.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku