Hodinky Garmin Venu 2 odhaleny: dvojka znamená dvojnásobnou výdrž

Garmin Venu 2 6

Garmin v tomto týdnu představil druhou generaci svých chytrých hodinek Venu. Přichází ve dvou velikostech, v několika barevných variantách a oproti předchozímu modelu zaujmou zejména zvýšenou výdrží.

Garmin Venu 2

Garmin Venu 2: všestranný pomocník na zápěstí

Garmin Venu 2 (menší varianta se jmenuje Venu 2S) jsou hodinky vhodné pro dámy i pro pány. Designově jsou spíše umírněné, takže si je nemusíte po uběhnutém maratonu sundávat a hledat k vašemu outfitu jiný model, maximálně vyměníte dodávaný pryžový náramek za jiný; osička má standardní délku 22 nebo 18 mm.

Garmin Venu 2 2

Tělo hodinek je vyrobeno z vyztuženého polymeru, rámeček okolo displeje je z nerezové oceli, sklíčko chránící AMOLED displej je pak vyrobeno z odolného skla Gorilla Glass 3.

  • Větší varianta hodinek má v diametru 45 mm a disponuje 1,3“ displejem s rozlišením 416 × 416 pixelů
  • Menší varianta má v diametru 40 mm a disponuje 1,1“ displejem s rozlišením 360 × 360 pixelů

Zobrazovač podporuje funkci Always On a můžete si na něj vybrat z hromady ciferníků.

Garmin Venu 2 4

Pohlídají vaše zdraví, sport i spánek

Garmin Venu 2 jsou připravené podrobně měřit vaše sportovní aktivity, stejně tak i spánek a zdraví. Senzorová výbava je působivá, najdete zde například senzor srdeční frekvence, snímač okysličení krve, GPS, GLONASS, Galileo, kompas nebo barometr.

Data z těchto senzorů hodinky využívají k výpočtu mnoha statistik, sledování spánku je například podrobně vyhodnocováno na základě srdeční frekvence, dýchání, kyslíku v krvi a stresu. K dispozici je i funkce Health Snapshot, která má poskytnout jednorázový obraz o vašem zdravotním stavu; stačí být dvě minuty v klidu a získáte hromadu informací včetně variability srdeční frekvence. Stres můžete sledovat i samostatně, stejně tak vám hodinky změří hydrataci a nechybí ani sledování menstruačních cyklů.

Garmin Venu 2 3

Do vody i na hory

Hodinky jsou pochopitelně připravené i na sport, k dispozici je hromada aktivit, mezi něž přibyla pěší turistika, horolezectví nebo bouldering. S Garmin Venu 2 se nemusíte bát ani plavání, neboť mají voděodolnost 5 ATM. Během sportu vás potěší i výrazně zvýšená výdrž, která při využívání GPS a přehrávání hudby může dosahovat až 8 hodin u většího modelu, bez GPS se lze dostat až na 11 dní. Nabíjení je také bleskurychlé; za 10 minut získáte výdrž na 1 den nebo na 1 hodinu trackování GPS.

Garmin Venu 2 5

Notifikace, přehrávání hudby i placení

Garmin Venu 2 také mohou být prodlouženou rukou vašeho smartphonu. Samozřejmostí je notifikování na příchozí a zmeškané události, přičemž na textové zprávy lze rovnou z hodinek odpovídat (pouze pro Android). Nechybí ani upomínky z kalendáře, poskytování informací o počasí a platební služba Garmin Pay. A aby toho nebylo málo, hodinky v sobě mají interní 7GB paměť, kterou můžete zaplnit například hudbou z aplikací Spotify, Amazon nebo Deezer. Hudební přehrávač lze ovládat rovnou z hodinek.

Cena a dostupnost

Garmin Venu 2 seženete v černé a stříbrné barvě, menší Venu 2S mohou mít navíc ještě tělo zlaté a růžovo-zlaté.

Garmin Venu 2 1

Hodinky jsou ve vybraných zemích dostupné ihned, na našem trhu si pravděpodobně budeme muset ještě chvíli počkat. Cena obou modelů je stanovena na 9 990 korun.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku