Domů » Bleskovky » Hodinková IFA: Samsung údajně chystá tři modely Gear S3, Asus zase kulaté ZenWatch 3

Hodinková IFA: Samsung údajně chystá tři modely Gear S3, Asus zase kulaté ZenWatch 3

V druhý zářijový den se otevřou brány veletrhu IFA, na němž mobilní hráči představí své novinky pro druhou polovinu letošního roku. Nemusí se ale jednat pouze o smartphony, ve hře jsou i nové tablety a nositelná elektronika. Na ní bude pravděpodobně stavět svoji tiskovou konferenci Samsung a zřejmě i Asus.

Samsung Gear S3

Korejský výrobce měl loni na veletrhu IFA pompézní akci, na níž představil hodinky Gear S2, které přišly na trh ve dvou variantách. Zdá se, že letošní rok přinese podobný scénář, modelů však možná bude ještě více. Samsung si již stihl zaregistrovat ochranné známky na jména Gear S3 Classic a Gear S3 Frontier, spekuluje se ale také o modelu Gear S3 Explorer, což by mohla být outdoorová varianta.

classics

Z loňského modelu by si hodinky měly vzít otočnou lunetu sloužící k ovládání systému Tizen, přibýt mají i nové senzory, např. výškoměr, barometr či rychloměr. Dojít by mělo také na integraci GPS, což ocení zejména sportovci. Rozšířit se má i počet ovládacích tlačítek na pravé straně, a to z jednoho na tři.

Asus ZenWatch 3

Svoji zbraň na zápěstí má v Berlíně představit i Asus. Ten připravuje již třetí generaci hodinek ZenWatch, která by oproti minulým modelům měla přijít s kruhovým tělem a displejem. Prozrazuje to americká certifikační autorita FCC, která v minulých dnech schválila použití těchto hodinek na bezdrátových sítích Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 4.2. Na rozdíl od hodinek od Samsungu, bude nebé ZenWatch 3 pohánět platforma Android Wear.

zenwatch

Meizu Smartwatch

Do vod nositelné elektroniky se chystá vstoupit i Meizu, byť pravděpodobně se tak nestane na veletrhu IFA, ale na samostatné akci, která se odehraje v podobném čase jako berlínský veletrh. Novinka čínského výrobce má nabídnout elegantní design a kruhový displej.

Údajná podoba prvních hodinek od Meizu
Údajná podoba prvních hodinek od Meizu

Hodinky má pohánět čipset Intel Rockchip RK6321 založený na dvoujádrovém procesoru Cortex-A5. Zatímco tělo hodinek má být vyrobené z nerezové oceli, pásky mají být kožené.

meizu 2

Nechme se tedy překvapit, jak budou premiérové hodinky Meizu ve skutečnosti vypadat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).