HMD se připravuje na dobu bez jacka. Představilo dvoje nová bezdrátová sluchátka Nokia

Společnost HMD v tomto týdnu představila nový smartphone Nokia 7.1 a s ním i dvoje nová bezdrátová sluchátka.

blank

Nokia True Wireless Earbuds

Zajímavější jsou bezesporu malé pecičky True Wireless Earbuds schované do tenkého válcového těla. To slouží nejen jako krabička k uschování, ale také jako nabíječka.

blank

Sluchátka jsou skutečně titěrná, a přestože každé z nich váží pouhých pět gramů, zvládnou až 3,5 hodiny poslechu hudby nebo 4 hodiny telefonního hovoru. Při průběžném dobíjení z krabičky je možné výdrž „natáhnout“ až na 14/16 hodin.

blank

Sluchátka podporují Bluetooth 5.0, nabíjí se USB kabelem, na krabičce se nachází trojice diod informující o stavu nabití. Zapnutí a vypnutí sluchátek je realizováno jejich magnetickým spojením nebo rozpojením. Nokia True Wireless Earbud koupíte za 129 EUR, což je asi 3 300 korun.

Nokia Pro Wireless Earphones

Druhá představená sluchátka už nejsou tak drobná, z každého z nich vede kabel do mostu, který se umisťuje za krk. Toto řešení má několik výhod – sluchátka jen tak neztratíte, a navíc je lze použít jako Bluetooth sluchátko. Mají taky vibrační motorek pro notifikování událostí ze smartphonu.

Sluchátka vydrží nabitá až 10 hodin, k bezdrátovému přenosu využívají Bluetooth 4.2. Starší je bohužel i způsob nabíjení skrze microUSB. Potěšující je ale nižší cena 69 EUR, tedy asi 1 800 korun.

blank

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku