Domů » Bleskovky » HMD se připravuje na dobu bez jacka. Představilo dvoje nová bezdrátová sluchátka Nokia

HMD se připravuje na dobu bez jacka. Představilo dvoje nová bezdrátová sluchátka Nokia

Společnost HMD v tomto týdnu představila nový smartphone Nokia 7.1 a s ním i dvoje nová bezdrátová sluchátka.

Nokia True Wireless Earbuds

Zajímavější jsou bezesporu malé pecičky True Wireless Earbuds schované do tenkého válcového těla. To slouží nejen jako krabička k uschování, ale také jako nabíječka.

Sluchátka jsou skutečně titěrná, a přestože každé z nich váží pouhých pět gramů, zvládnou až 3,5 hodiny poslechu hudby nebo 4 hodiny telefonního hovoru. Při průběžném dobíjení z krabičky je možné výdrž „natáhnout“ až na 14/16 hodin.

Sluchátka podporují Bluetooth 5.0, nabíjí se USB kabelem, na krabičce se nachází trojice diod informující o stavu nabití. Zapnutí a vypnutí sluchátek je realizováno jejich magnetickým spojením nebo rozpojením. Nokia True Wireless Earbud koupíte za 129 EUR, což je asi 3 300 korun.

Nokia Pro Wireless Earphones

Druhá představená sluchátka už nejsou tak drobná, z každého z nich vede kabel do mostu, který se umisťuje za krk. Toto řešení má několik výhod – sluchátka jen tak neztratíte, a navíc je lze použít jako Bluetooth sluchátko. Mají taky vibrační motorek pro notifikování událostí ze smartphonu.

Sluchátka vydrží nabitá až 10 hodin, k bezdrátovému přenosu využívají Bluetooth 4.2. Starší je bohužel i způsob nabíjení skrze microUSB. Potěšující je ale nižší cena 69 EUR, tedy asi 1 800 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Bezdrátová sluchátka, odstraňování 3,5 mm jacku a „notch“, opravdu vynikající vynálezy roku 2018. Drátová sluchátka máte stále v pohotovosti, nemusí se nabíjet, jsou kompatibilní s MT, PC, audio atd.

    • Bezdrátová sluchátka (doma) používám 3 roky a to jsem v podstatě adaptoval dost pozdě. Na to se fakt nečekalo do roku 2018?

      A ta kompatibilita, no při nepřítomnosti 3,5 jacka, téma výstupního výkonu, konstrukce, délka kabelu…. Zase tak jednoznačné to rozhodně není.

  2. Radovan Smutný

    Vydrž 10 hodin? Nemáte tam náhodou chybu?? A cena se mi taky nezdá zrovna nízká, když podobná sluchátka se prodávají za polovinu ceny.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).