Domů » Bleskovky » HMD přiveze do Barcelony smartphony Nokia 3, 5, 6 a přímého nástupce legendy 3310

HMD přiveze do Barcelony smartphony Nokia 3, 5, 6 a přímého nástupce legendy 3310

Značka Nokia je v mobilním světě zcela v rukách společnosti HMD Global Oy, která s ní bude v příštích deseti letech nakládat po svém. V Číně již byl počátkem ledna představen smartphone Nokia 6, na veletrhu MWC se podle @evleaks dočkáme jeho globální verze společně s dalšími dvěma smartphony a jedním překvapením na konec.

nokia-logo

Bohužel hned na začátek musíme zklamat všechny, co čekají na vlajkový model se snovou výbavou, Nokia 6 se svým 5,5″ Full HD displejem, Snapdragonem 430, 4 GB RAM a 16Mpx fotoaparátem zůstane prozatím vlajkovou lodí značky, přičemž její evropská cena má činit 249 EUR (asi 6 800 korun).

Nokia 6 s Androidem oficiálně: kovový restart značky s 5,5″ displejem a Snapdragonem 430

O stupínek níže má stát Nokia 5, která má dostat 5,2″ displej s HD rozlišením, stejný procesor, 2 GB RAM a 12Mpx fotoaparát. Cena tohoto modelu má být 199 EUR (asi 5 400 korun).

O poslední Nokii 3 víme pouze to, že má být vstupní branou mezi novodobé smartphony Nokia, přičemž HMD si za tento telefon má účtovat 150 EUR (asi 4 100 korun). Všechny novinky bude pohánět operační systém Android. 
3

Zřejmě nejzajímavějším telefonem Nokia chystaným pro veletrh MWC má být přímý nástupce legendárního modelu Nokia 3310. Má se stále jednat o klasický „hloupý“ telefon, avšak v modernější verzi. Bohužel @evleaks nebyl příliš sdílný, co to znamená, tudíž zatím nevíme, zda design zůstane zachován, zda bude mít telefon barevný displej, apod. Odpovědi na tyto otázky dostaneme 26. února, kdy koná HMD svoji tiskovou konferenci. Potěšující informací je fakt, že HMD s novinkami počítá zejména na evropském trhu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Nebyl tím „slavným“ nástupcem 3330?

  2. Uz se tesime.????

  3. Vypadat nástupce takhle, jako je na renderu, na zkoušku bych ji koupil
    [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).