Domů » Bleskovky » HERE Mapy přistávají do obchodu Google Play, verze pro iOS přijde příští rok

HERE Mapy přistávají do obchodu Google Play, verze pro iOS přijde příští rok

Navigace HERE od Nokie je pro systém Android dostupná od letošního října, prozatím však bylo nutné stáhnout si instalační soubor APK a instalaci provést svépomocí. Nyní ji však Nokia vypustila ji do Google Play Store a verzi označila číslovkou 1.0, ačkoliv podle názvu aplikace se stále jedná o betu.

   

Aplikace nabízí možnost stáhnout si mapové podklady 118 zemí světa pro použití v offline režimu a to včetně hlasových navigačních pokynů ve vybraném jazyce. Na výběr je vždy několik tras, přičemž si sami můžete vybrat tu nejvhodnější. Navíc uvidíte dopravní situaci na vybraných silnicích, přičemž předpokládaný čas zdržení vám aplikace oznámí přímo při počítání trasy. K této funkci je však zapotřebí zapnuté připojení k internetu.

Díky novému HERE účtu si navíc můžete uložit oblíbená místa na počítači a pak je jednoduše najdete v mobilní aplikaci. Aplikace také disponuje širokou paletou bodů zájmu, přičemž si můžete jedním klikem přečíst jejich hodnocení na Trip Advisoru nebo Lonely Planet. HERE beta je zdarma a lokalizována do češtiny.

    

V případě, že jste měli staženou původní verzi, není potřeba ji odinstalovávat, postačí provést její aktualizaci kliknutím na následující odkaz, z nějž si mohou aplikaci stáhnout i ti, kteří ji dosud v telefonu neměli. Aplikace pro iOS má vyjít někdy v průběhu příštího roku.

Odkaz na Google Play

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

16 komentářů

 1. jardo (neregistrovaný)

  beru to jako podraz na WP uzivatele, hnus ze strany Nokie

 2. a preco? sam mam WP a urcite som ho nekupoval koli nokia here :) a kedze sa nokia zbavila vyroby telefonov podnika dalej s Here aj na inych platformach.

 3. Olda (neregistrovaný)

  Vždyť je to příšerná navigace, alespoň zatím. Není o co stát.

 4. Kubis (neregistrovaný)

  Tak myslím, že MS to s WP docela vzdává, poslal do Androidu i iOS kompletní balík kdysi exkluzivních MSN aplikací.

  Co mě dosud drželo u WP, který se bohužel stále nezbavil systémových nedodělků a nedostatků zajímavých telefonů, byly aplikace HERE Maps a MSN Money, za které nebyla 100% náhrada v Androidu. Nyní jsou nově přidány, takže Adie..

  • Někdo ti tu jistě vysvětlí, že MS to rozhodně s WP nevzdává a naopak, že WP čekají zářné zítřky na výsluní a dominanci v mobilním sektoru…

  • Ivan Hňup (neregistrovaný)

   Tak o dominanci bych asi nemluvil (podle mě WP nebude nikdy za svoji existenci dominantní), každopádně souhlasím s tím, že se bude rozvíjet a bude mít čím dál tím větší podíl na trhu. Ale určitě nebude dominovat

  • Buď rád, že si můžeš vybrat systém, který se ti líbí a nemusíš se řídit pár funkcemi nebo aplikacemi. Někomu chybí na WP seriový port, mě by na Androidu zase chybělo černé schéma a taková ta obecná spolehlivost. Kolegovi teď na OnePlusOne visí na lockscreenu SMS, která se nedá smazat a nikde v seznamu SMS není. Bude muset udělat hard reset. (fakt není blbý, je to člověk z IT).

 5. Stanley (neregistrovaný)

  Pochybuju, že to MS v nejbližší době vzdá. Celkem rozumně se snaží rozšířit svoje služby mezi lidi, což se dá na minoritním systému dělat dost těžko. Ve výsledku to WP spíš pomůže než uškodí. A samozřejmě článek je o Nokia HERE, které nemají s MS nic společnýho. Tam je to rozšíření naprosto logický a jasný.

  • No, na OSNews je článek o pár redaktorech, kteří to s WP prostě balí a dnes vyšla zpráva, že to balí po sedmi letech spolupráce i Ford a přechází na QNX …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).