HBO Max konečně míří do Česka, dočkáme se příští měsíc

hbo max 2

Streamovací služba HBO Go patří v tuzemsku mezi ty nejoblíbenější, především díky bohatému katalogu filmů a seriálů, které jsou dabované do naší mateřštiny. V roce 2020 nicméně vlastník stanice, společnost WarnerMedia Studios & Networks, začal postupně službu Go nahrazovat novější Max (s větší nabídkou filmů a seriálů), což přineslo otázku, kdy se tato změna dotkne Česka a Slovenska.

hbo max 1

Nyní konečně známe odpověď – HBO Max se 8. března rozšíří do dalších 15 států, mezi nimiž nechybí jak Česká republika, tak Slovensko. „Globální zavádění HBO Max pokračuje rychlým tempem – nyní spouštíme platformu v dalších 15 evropských zemích, díky čemuž bude naše služba dostupná v 61 teritoriích po celém světě,“ uvedl v prohlášení Johannes Larcher, šéf HBO Max International. Ke konci roku 2021 měla služba celosvětově téměř 74 milionů předplatitelů a s příchodem na nové trhy je téměř jisté, že se toto číslo bude i nadále zvyšovat.mika baumeister disney plus unsplashNepřehlédněte

Disney+ konečně míří do Česka. Fanoušci Star Wars či Marvelu se dočkají už v létě

Se změnou je bohužel spojeno také zvýšení ceny předplatného. Noví uživatelé zaplatí měsíčně 199 Kč (měsíc HBO Go vyjde na 159 Kč), nicméně stávající předplatitelé dostanou doživotní 33% slevu, čímž se služba naopak stane levnější – za měsíční předplatné zaplatí 132 Kč.

Pro nové předplatitele bude HBO Max dražší, pro stávající naopak levnější

HBO Max má sice díky službě Go slibnou pozici, nicméně v letošním roce se dočkáme na našem trhu spuštění Disney+ a možná také SkyShowtime, což jsou pro HBO silní konkurenti. Stejně tak se bude muset HBO Max popasovat i s ostatními hráči na trhu, jako je Netflix, Amazon Prime Video či Voyo.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku