Domů » Bleskovky » Nejlevnější GoPro Hero dostává Wi-Fi, nejmenší Hero 4 Session zlevňuje

Nejlevnější GoPro Hero dostává Wi-Fi, nejmenší Hero 4 Session zlevňuje

Přesně před rokem představila společnost GoPro čtvrtou generaci svých outdoorových kamer, přičemž na samotný výkonový a cenový chvost postavila základní model GoPro Hero s cenou 129 dolarů (u nás se prodává za cca 4 tisíce korun). Tento model následně přišel ve verzi Hero + LCD s Wi-Fi a dotykovým displejem, s cenou 299 USD (u nás cca 9 tisíc korun), mezi ně se nově vklínila novinka Hero+ bez displeje, zato s bezdrátovou konektivitou.

  

GoPro Hero+ si ponechává parametry výchozího modelu jako je vodotěsnost do 40 metrů, schopnost točit Full HD video ve 30 snímcích za vteřinu, nebo pořizovat 8Mpx fotografie v režimu Photo Burst (až 5 snímků za vteřinu). Novinkou je právě přítomnost Wi-Fi, díky níž je možné kamerku ovládat za pomoci spárovaného smartphonu, bezdrátově lze rovněž přenášet z kamerky pořízený obsah. GoPro Hero+ přijde na 199 USD (u nás bude stát necelých 6 tisíc s DPH).  

  

GoPro také zlevňuje nedávno představenou minikameru Hero 4 Session, která je oproti standardním kamerám GoPro výrazně menší a lehčí. Její cena byla v červenci stanovena na 400 USD (12 tisíc korun), nová cena je 100 dolarů nižší, tedy asi 9 tisíc korun. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).