Domů » Bleskovky » Google zřejmě již tento měsíc představí nový Android M

Google zřejmě již tento měsíc představí nový Android M

Za pár týdnů začne tradiční vývojářská konference I/O, která je tradičním setkáním zástupců Google s vývojáři. Úvodní keynote obvykle přináší ukázku nových produktů, před třemi léty jsme například poprvé viděli brýle Google Glass, loni jsme dostali první ochutnávku Androidu 5.0 a jeho nového grafického rozhraní s názvem Material Design. Letošní konference se možná opět ponese v duchu nové verze zeleného robota.

  

Naznačil to sám Google v oficiálním programu, v němž byla u tématu s názvem „Aktualizace Androidu pro práci“ zveřejněna informace, že Android M přinese sílu Androidu na všechny druhy pracovišť. Přednáška byla naplánována hned na první den konference, tudíž je vysoce pravděpodobné, že nový Android bude jedním z témat úvodní přednášce, z programu na stránkách Google však byla tato položka odstraněna.

  

Služba Android for Work není žádnou novinkou, Google ji představil na začátku letošního roku jako novou součást systému Android 5.0 Lollipop, která umožní oddělit osobní data od firemních. Je tedy možné, že Androidem M bude Google cílit především na v zámoří oblíbený program BYOD (Bring your own device – přineste si vlastní zařízení), který umožňuje používat na pracovišti stejný mobilní přístroj jako v osobním životě, aniž by docházelo k úniku dat jedním či druhým směrem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).