Domů » Bleskovky » Google zpřísňuje podmínky Play Store, spousta aplikací nepřežije příští měsíc

Google zpřísňuje podmínky Play Store, spousta aplikací nepřežije příští měsíc

Ke konci loňského roku Apple a Microsoft provedli čistku svých obchodů od starých a neudržovaných aplikací, nyní se k podobnému kroku odhodlává Google. Ten rozeslal vývojářům email, v němž oznamuje platnost nových zásad, které musí aplikace bezpodmínečně splňovat, jinak budou po 15. březnu z obchodu odstraněny.

apps

Opatření se týká všech aplikací, které si vyžádají přístup k personálním datům uživatele či k jednotlivým funkcím telefonu – fotoaparátu, mikrofonu, účtům apod. Vývojáři všech aplikací musí buď tyto požadavky odstranit (což pochopitelně není vždy možné), nebo sepsat a poskytnout platné zásady ochrany osobních údajů podle požadavků Google, ať už přímo v aplikaci nebo v odkazu v jejím popise.

Dá se předpokládat, že vývojáři, kteří to myslí se svými aplikacemi a hrami vážně, požadavkům Google vyhoví, naopak by díky tomuto opatření mohlo z Google Play zmizet velké množství zastaralých a neudržovaných aplikací. Zeštíhlení rozhodně nebude na škodu, ke konci loňského roku byl Google Play Store domovem pro 2,6 milionu aplikací a her.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Nekedy mi to pripomina skor smetisko ako store. Ked som mal android a chcel som si nieco nainstalovat, tak funkcna bola tak cca kazda desiata aplikacia a z tych co fungovali ma tak cca kazda desiata nebombardovala reklamami. Ak by zmizla polka aplikaci aj tak je to malo a stale tam bude kopec odpadu.

  2. Marek Studnicka

    No Zaplat Pan Bůh,konečně v tom bude pořádek a bylo už načase,o spoustě aplikací jsem se osobně přesvědčil,že jsou to akorát Povl,nepracují jak mají a způsobují v systému telefonu jen komplikace,např sekání samotného přístroje,či nefunkčnost fotoaparátu apod-je třeba řešit zpětně továrním nastavením-takže ůklid jako na vojně rajony a vyházet

  3. Ten článek je plný desinterpretací a neověřených informací. Já jsem ten email taky dostal a rozhodně z něho nevyplývá, co tu píšete. Týká se to jen specifických práv a jde jen o to, přidat do výpisu odkaz na privacy policy. Rozhodně nezmizí z Play Store milióny aplikací, už jen proto, protože jich tam nejsou ani tři miliony, to by tam nic nezbylo.

    • Také jsem ten email dostal, a souhlasím se vším co se v článku píše.
      Nikde nevidím že by měly zmizet miliony aplikací…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).