Domů » Bleskovky » Google má od příštího měsíce spustit YouTube bez reklam, zadarmo to však nebude

Google má od příštího měsíce spustit YouTube bez reklam, zadarmo to však nebude

YouTube měsíčně sleduje více než miliarda uživatelů po celém světě, každou minutou je na tento portál nahráno více než 300 hodin videí, a tak je jeho provoz čím dál náročnější a dražší. I přes všudypřítomnou reklamu má služba dlouhodobý problém s ekonomickou návratností, což zřejmě Google přinutilo zamyslet se nad svým obchodním modelem. Nejen, že aktuálně přemýšlí na novém systému cílení reklamy, ale od příštího měsíce má dát uživatelům na výběr – buď budou nadále sledovat reklamu, nebo si předplatí YouTube bez reklam.

  

Google již nyní hromadně zasílá tvůrcům obsahu nové licenční podmínky k odsouhlasení, z nichž vyplývá, že předplacená služba YouTube by měla být spuštěna 22. října. Podle informací ze serveru Re/Code má být cena předplatného 10 dolarů, tedy asi 240 korun bez DPH, v ceně má být zahrnuto předplatné služby Music Key. Ta mimochodem stojí také 10 dolarů, tudíž se dá říci, že její současní předplatitelé získají příjemný bonus v podobě odstranění reklam z celého YouTube.

 

Služba Music Key bohužel není zatím v České republice dostupná (i když má již české stránky), tudíž neočekáváme, že se dočkáme předplatného YouTube na konci října.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Logicky krok a rozumna cena. Ekvivalent peti piv ci vecere pro jednoho mesicne nikoho nezabije.

  • PG (neregistrovaný)

   A kde že to mají pivo za 58 Kč? Abych tam náhodou nezabloudil…

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   V pohode, prepocti si to cenami v tvem oblibenem pohostinstvi. Mozna zjistis, ze to je piv 15… ;-)

  • borix (neregistrovaný)

   Průměrná cena piva je v obchodech 12 Kč, v restauracích 29 Kč.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Aby, ale nekteré věci Google, nikoliv autor videa, záměrně nepřesouval do placené sekce.

  U hudebních klipů to chápu, ale přesunutí některých video blogů, podcastů nebo videozinů moc ne.

  • Nepochopil co? Bud bude to same video s reklamou nebo bez, zalezi jestli zaplatite nebo ne. Ze to polovina lidi uz ted obchazi pouzitim adblocku asi neni treba zminovat..ty reklamy tam jsou kolikrat fakt otravne umistene…

 3. MrQvik (neregistrovaný)

  Pobaví „každou minutou je na tento portál nahráno více než 300 hodin videí“ ono i záleží jakých videí jestli nějakého rozumného obsahu nebo nějakej kinder bordel na který se stejně nikdo nekouká. Jako nejsem proti rozvíjení talentu děti za monitorem ale co se týče nějaké datové politiky u youtube docela bych se na to zaměřil. V dnešní době kdy má standardní video o délce 3 minuty velikost skoro 300mb megabajt k megabajtu potom terabaj terabajtu a tak dále a už Google musí pořizovat nové „disky“ potom nemá prachy na normální provoz…

 4. Dano (neregistrovaný)

  Hlavne ze tam *ebu 4K videa z 50fps. Na jaku mariu prave toto treba na TyTrubku? Ja by som spoplatnil uploaderov videa za vsetko nad 720p. A zrazu by boli aj prachy, aj miesto na diskoch. Ale zdrave myslenie im asi nehrozi.

 5. Vasil (neregistrovaný)

  AD BLOCK to jistí :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).