Sledujte nás na YouTube

Google údajně plánuje vyrábět tablety snímající 3D obraz

V minulosti bylo provedeno několik pokusů přivést 3D obraz a jeho snímání na obrazovky a fotoaparáty mobilních zařízení, prozatím však žádný z nich nedokázal definovat novou kategorii. Podle deníku Wall Street Journal by se dalším průkopníkem v tomto odvětví mohl stát sám Google.

  

Ten údajně připravuje nový sedmipalcový tablet, jehož záda mají být osazena fotoaparátem o dvou čočkách a infračervenými senzory pro snímání hloubky fotografované scény. Vše má pak následně vyhodnocovat pokročilý software, schopný například vytvořit 3D model okolí nebo zprostředkovat uživateli pokročilé prvky virtuální reality. Senzory mají údajně dokázat zpracování více než 250 milionů bodů každou sekundu.

To vše má být součástí projektu Tango, který Google představil v únoru. Výroba prvních 4 000 prototypů má začít již příští měsíc. Uvidíme, jestli Google dokáže chytit 3D snímání za správný konec a zdali dokáže tuto technologii rozšířit do rukou běžných uživatelů mobilních zařízení.

   

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *