Domů » Bleskovky » Google údajně plánuje vyrábět tablety snímající 3D obraz

Google údajně plánuje vyrábět tablety snímající 3D obraz

V minulosti bylo provedeno několik pokusů přivést 3D obraz a jeho snímání na obrazovky a fotoaparáty mobilních zařízení, prozatím však žádný z nich nedokázal definovat novou kategorii. Podle deníku Wall Street Journal by se dalším průkopníkem v tomto odvětví mohl stát sám Google.

  

Ten údajně připravuje nový sedmipalcový tablet, jehož záda mají být osazena fotoaparátem o dvou čočkách a infračervenými senzory pro snímání hloubky fotografované scény. Vše má pak následně vyhodnocovat pokročilý software, schopný například vytvořit 3D model okolí nebo zprostředkovat uživateli pokročilé prvky virtuální reality. Senzory mají údajně dokázat zpracování více než 250 milionů bodů každou sekundu.

Say hello to Project Tango!

To vše má být součástí projektu Tango, který Google představil v únoru. Výroba prvních 4 000 prototypů má začít již příští měsíc. Uvidíme, jestli Google dokáže chytit 3D snímání za správný konec a zdali dokáže tuto technologii rozšířit do rukou běžných uživatelů mobilních zařízení.

   

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).