Domů » Bleskovky » Google rozdá 350 tisíc dolarů těm, kterým se podaří hacknout Nexus 5X a 6P

Google rozdá 350 tisíc dolarů těm, kterým se podaří hacknout Nexus 5X a 6P

Není rok, kdy bychom se nedočetli zprávy o nově objevených zranitelnostech systému Android. Google sice v poslední době věnuje této kapitole velké úsilí, útočníci však stále nacházejí nová zadní vrátka, skrze něž je možné systém napadnout. Softwarový gigant nyní vyhlásil Project Zero Prize, což je soutěž, v níž mají hackeři možnost získat vysoké finanční odměny, podaří-li se jim prolomit ochranu poslední Nexusů.

Android_Google

Pravidla soutěže jsou velmi jednoduchá – máte pouze telefonní číslo a emailovou adresu přiřazenou k telefonu. Pokud dokážete na toto zařízení zaslat textovou zprávu či email, který po otevření vzdáleně spustí škodlivý kód, můžete vyhrát až 200 tisíc dolarů za první místo, případně 100 a 50 tisíc dolarů při umístění na dalších pozicích. Google pochopitelně veškerá data z Project Zero vyhodnotí a použije na budoucí zlepšování svého operačního systému. Úplná pravidla soutěže si můžete přečíst zde.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments