Domů » Bleskovky » Google rozdá 350 tisíc dolarů těm, kterým se podaří hacknout Nexus 5X a 6P

Google rozdá 350 tisíc dolarů těm, kterým se podaří hacknout Nexus 5X a 6P

Není rok, kdy bychom se nedočetli zprávy o nově objevených zranitelnostech systému Android. Google sice v poslední době věnuje této kapitole velké úsilí, útočníci však stále nacházejí nová zadní vrátka, skrze něž je možné systém napadnout. Softwarový gigant nyní vyhlásil Project Zero Prize, což je soutěž, v níž mají hackeři možnost získat vysoké finanční odměny, podaří-li se jim prolomit ochranu poslední Nexusů.

Android_Google

Pravidla soutěže jsou velmi jednoduchá – máte pouze telefonní číslo a emailovou adresu přiřazenou k telefonu. Pokud dokážete na toto zařízení zaslat textovou zprávu či email, který po otevření vzdáleně spustí škodlivý kód, můžete vyhrát až 200 tisíc dolarů za první místo, případně 100 a 50 tisíc dolarů při umístění na dalších pozicích. Google pochopitelně veškerá data z Project Zero vyhodnotí a použije na budoucí zlepšování svého operačního systému. Úplná pravidla soutěže si můžete přečíst zde.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Tomogo (neregistrovaný)

  Takže Android jde napadnout mnoha způsoby, ale oni chtějí otestovat jen SMS a email…

  • Vše je napadnutelne, ne jen Android.

  • Petr (neregistrovaný)

   Jelikoz je to nejcastejsi zpusob jak se da ziskat kontrola nad zarizenim, ktere nemas fyzicky v ruce,je yo celkem pochopitelne. Proti lidske b“bosti, kdy si uzivetl nainstaluje skodlivy kod sam dobrovolne, neni odolne zadne zarizeni.

 2. abc (neregistrovaný)

  „tem, komu“ -> „tem, kterym“

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).