Google má speciálního robota, který testuje odezvu displeje a rychlost Androidu

Ideální operační systém reaguje na příkazy okamžitě bez jakékoliv prodlevy, což ovšem špatná optimalizace systému či technologie ovladače (u mobilních telefonů typicky dotyková vrstva displeje) mnohdy nedovolují.

 

Google na testování zpožděné odezvy telefonů používá robota, vyrobeného finskou společností OptiFidelity; na jeho práci zachycenou vysokorychlostní kamerou se můžete podívat na následujícím videu.

Google dokáže tímto způsobem zjistit rychlost odezvy telefonu a nalézt tak například místa vhodná k softwarové optimalizaci. Zdrojový kód programu, který robot používá, je navíc open-source, takže si můžete vyzkoušet testy odezvy i na svém telefonu. Stačí navštívit tyto stránky a otestovat odezvu svého zařízení v šesti kategoriích, bohužel pouze opticky bez číselného vyjádření zpoždění. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Jeden komentář

  1. TomasSX1 (neregistrovaný)

    No tak to asi aj ten Robot laguje ked aj ten Android este furt laguje.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *