Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Google: Velká restrukturalizace, nová společnost a nový šéf. Larryho Page nahradí Sundar Pichai

Google: Velká restrukturalizace, nová společnost a nový šéf. Larryho Page nahradí Sundar Pichai

Google čeká výrazná restrukturalizace a velké změny na klíčových pozicích; tuto skutečnost na firemním blogu oznámil jeden ze spoluzakladatelů a současný CEO Larry Page. Toho na jeho pozici nyní nahrazuje Sundar Pichai, který se v minulosti v Googlu staral o vývoj prohlížeče Chrome a následně se stal klíčovou osobou divize operačního systému Android.


Google nově povede 43letý Sundar Pichai

Změn se dočkáme i ve struktuře společnosti – ta se rozdělí na několik menších částí, které budou spadat pod nově vzniklou firmu Alphabet. Google se k tomuto kroku odhodlal z toho důvodu, že se již dávno nezaměřuje jen na internetové technologie, ale jeho záběr je podstatně širší.


Takhle vypadá web společnosti Alphabet, najdete jej na doméně abc.xyz

Pod Googlem, kterému bude Sundar šéfovat, zůstane vyhledávač, reklamní systém, mapy, aplikace, YouTube a Android. Společnost Alphabet bude zaštitovat Google X projekty jako Calico, Nest, Fiber a řadu dalších. Larry Page se stane CEO Alphabetu, Sergej Brin prezidentem.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel