Domů » Bleskovky » Google s Qualcommem připravují referenční smartphone v rámci projektu Tango

Google s Qualcommem připravují referenční smartphone v rámci projektu Tango

O projektu Tango jsme již nějaký čas neslyšeli, tak si připomeňme, že se jedná o iniciativu Google naučit mobilní zařízení vnímat 3D prostor a pohyb v něm. Project Tango byl prozatím demonstrován na prototypech vývojářských telefonů a na speciálním tabletu poháněném čipem NVidia Tegra K1. Nyní Google v rámci konference I/O oznámil, že s Qualcommem připravuje referenční platformu pro tvorbu „Tango smartphonů“.

  

Špatnou zprávou je, že tato zařízení mají opět sloužit výhradně vývojářům a zpřístupnění projektu Tango běžným uživatelům je prozatím píseň budoucnosti, ačkoliv LG v loňském roce přislíbilo první spotřebitelská zařízení projektu Tango již letos. Je možné, že Google předběhne Intel, který před dvěma měsíci představil zmenšenou 3D kameru Real Sense a o jejím nasazení se spekuluje v souvislosti s chystanými Lumiemi od Microsoftu. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).