Sledujte nás na YouTube

Google s Qualcommem připravují referenční smartphone v rámci projektu Tango

O projektu Tango jsme již nějaký čas neslyšeli, tak si připomeňme, že se jedná o iniciativu Google naučit mobilní zařízení vnímat 3D prostor a pohyb v něm. Project Tango byl prozatím demonstrován na prototypech vývojářských telefonů a na speciálním tabletu poháněném čipem NVidia Tegra K1. Nyní Google v rámci konference I/O oznámil, že s Qualcommem připravuje referenční platformu pro tvorbu „Tango smartphonů“.

  

Špatnou zprávou je, že tato zařízení mají opět sloužit výhradně vývojářům a zpřístupnění projektu Tango běžným uživatelům je prozatím píseň budoucnosti, ačkoliv LG v loňském roce přislíbilo první spotřebitelská zařízení projektu Tango již letos. Je možné, že Google předběhne Intel, který před dvěma měsíci představil zmenšenou 3D kameru Real Sense a o jejím nasazení se spekuluje v souvislosti s chystanými Lumiemi od Microsoftu. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *