Sledujte nás na YouTube

Google připravuje ořezané verze svých služeb pro děti mladší 13 let

Pokud si chcete založit účet na Google, musíte splňovat podmínku dovršených 13 let, jinak vám kvůli americké legislativě nebude přístup ke službám amerického giganta poskytnut (pokud tedy o svém skutečném věku nezalžete). Google však touží legálně zpřístupnit svůj obsah i pro děti mladší 13 let a podle serveru The Information připravuje ořezané verze některých svých služeb.

  

Jedná se například o videoserver YouTube, který by po přihlášení zobrazoval pouze obsah „bezpečný“ pro děti. Stejný obsah by se zobrazoval i po přihlášení na libovolném zařízení s Androidem, rodiče dětí by navíc měli přístup k souhrnné statistice, v níž by mohly sledovat činnost svých dětí na službách Google. Jeho zástupci ale označili tyto zprávy v komentáři pro agenturu Reuters za pověsti a spekulace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Takže podle poslední věty se nic nepřipravuje.

  • Jakub Karásek (neregistrovaný)

   Na každém šprochu je pravdy trochu :)

  • jamesCZ (neregistrovaný)

   Nikdo ti nikdy nic nepotvrdí, dokud nechce. Asi to ještě nemají zcela hotové…

  • Vojta (neregistrovaný)

   Přijde mi to jako skvělá věc, vůbec bych se nedivil nástupu s Androidem L. Jen mi přišlo úsměvný, že titulek hlásí přípravu funkce a poslední věta čistě neguje titulek :))

 2. loko (neregistrovaný)

  s tím YouTube je to vtip? už vidím, jak se nějaké dítě přihlásí, aby v zápětí NEmohlo sledovat polovinu videí.

  • Pipa (neregistrovaný)

   tak bavíme se o mobilních zařízeních kde aplikace youtube požaduje účet. Ale samozřejmě neoficiálních aplikací je taky dost, ale pokud se bavíme o službách které poskytuje Google, tak je to krok správným směrem.

  • loko (neregistrovaný)

   ale houby. Píše se tu o serveru YouTube, ne o mobilní aplikaci. Offic. aplikace přihlášení nepotřebuje, aspoň ta moje.

   Že je to krok spravným směrem určitě souhlasím.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *