Domů » Bleskovky » Google připravuje ořezané verze svých služeb pro děti mladší 13 let

Google připravuje ořezané verze svých služeb pro děti mladší 13 let

Pokud si chcete založit účet na Google, musíte splňovat podmínku dovršených 13 let, jinak vám kvůli americké legislativě nebude přístup ke službám amerického giganta poskytnut (pokud tedy o svém skutečném věku nezalžete). Google však touží legálně zpřístupnit svůj obsah i pro děti mladší 13 let a podle serveru The Information připravuje ořezané verze některých svých služeb.

  

Jedná se například o videoserver YouTube, který by po přihlášení zobrazoval pouze obsah „bezpečný“ pro děti. Stejný obsah by se zobrazoval i po přihlášení na libovolném zařízení s Androidem, rodiče dětí by navíc měli přístup k souhrnné statistice, v níž by mohly sledovat činnost svých dětí na službách Google. Jeho zástupci ale označili tyto zprávy v komentáři pro agenturu Reuters za pověsti a spekulace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Vojta (neregistrovaný)

  Takže podle poslední věty se nic nepřipravuje.

 2. loko (neregistrovaný)

  s tím YouTube je to vtip? už vidím, jak se nějaké dítě přihlásí, aby v zápětí NEmohlo sledovat polovinu videí.

  • tak bavíme se o mobilních zařízeních kde aplikace youtube požaduje účet. Ale samozřejmě neoficiálních aplikací je taky dost, ale pokud se bavíme o službách které poskytuje Google, tak je to krok správným směrem.

  • loko (neregistrovaný)

   ale houby. Píše se tu o serveru YouTube, ne o mobilní aplikaci. Offic. aplikace přihlášení nepotřebuje, aspoň ta moje.

   Že je to krok spravným směrem určitě souhlasím.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).