Domů » Bleskovky » Google připravuje Android 5.1, prozradil jej snímek z prezentace

Google připravuje Android 5.1, prozradil jej snímek z prezentace

Android 5.0 Lollipop dostala prozatím pouze hrstka zařízení a již nyní se objevuje první zmínka o příští verzi systému. Na konferenci Devoxx v Holandsku ji omylem odhalili softwaroví inženýři systému Android ve své prezentaci.

  

Snímek odhaluje telefon Nexus 5 s ranou verzí systému Android 5.0 MR1 (Maintenance Release 1), pokud zapátráme v historii, takto byly označeny veškeré budoucí desetinkové updaty – Android 2.0 MR1 se stal Androidem 2.1, stejné pravidlo platilo i u Androidu 3.0 MR1, 4.0 MR1 i 4.3 MR1, z něhož se stal současný KitKat. Android 5.1 zřejmě nebude nijak velký skok, jelikož se jmenuje Lollipop stejně jako verze 5.0.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Honza (neregistrovaný)

    A já už myslel, že 5.0 bude poslední verze a Google se na Android vykašle…překvápko :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).