Google potvrzuje, že chystá dětské verze svých populárních služeb

V srpnu se objevila spekulace o tom, že Google chystá ořezané verze svých služeb a aplikací pro uživatele mladší třinácti let, nyní tuto informaci potvrzuje přímo viceprezidentka Google Pavni Diwanji v rozhovoru pro server USA Today.

 

Důraz má být kladen na maximální bezpečnost děti, jelikož jim jsou dostupné veškeré technologie a přístup k internetu jak doma, tak ve škole. Vyhledávač Google by měl pro děti upravovat výsledky vyhledávání, například při hledání slova vlak nebude hledat stránky národního železničního dopravce, ale mašinku Tomáše. Stejně mají být přizpůsobeny i výsledky hledání na YouTube.

  

Google prozatím nevyřešil, jaké restrikce se budou dětských účtů týkat, neboť každý rodič volí jinou formu výchovy, stejně tak je každá země jinak liberální. Každopádně rodiče by měli mít nad účty svých dětí dohled. „Dětský internet“ od Google by se měl objevit někdy v průběhu příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. Fred (neregistrovaný)

  Aneb Google+ ucet narvem i detem – kdyz smirovat, tak od narozeni…

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   Totéž dělá Facebook, pokud se nepletu.

  • lerion (neregistrovaný)

   Facebok to nedělá. Dělají to rodiče, které dětem zakládají při narození účty a jejich jménem tam vkládají příspěvky.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *