Domů » Bleskovky » Google potvrzuje, že chystá dětské verze svých populárních služeb

Google potvrzuje, že chystá dětské verze svých populárních služeb

V srpnu se objevila spekulace o tom, že Google chystá ořezané verze svých služeb a aplikací pro uživatele mladší třinácti let, nyní tuto informaci potvrzuje přímo viceprezidentka Google Pavni Diwanji v rozhovoru pro server USA Today.

 

Důraz má být kladen na maximální bezpečnost děti, jelikož jim jsou dostupné veškeré technologie a přístup k internetu jak doma, tak ve škole. Vyhledávač Google by měl pro děti upravovat výsledky vyhledávání, například při hledání slova vlak nebude hledat stránky národního železničního dopravce, ale mašinku Tomáše. Stejně mají být přizpůsobeny i výsledky hledání na YouTube.

  

Google prozatím nevyřešil, jaké restrikce se budou dětských účtů týkat, neboť každý rodič volí jinou formu výchovy, stejně tak je každá země jinak liberální. Každopádně rodiče by měli mít nad účty svých dětí dohled. „Dětský internet“ od Google by se měl objevit někdy v průběhu příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Fred (neregistrovaný)

    Aneb Google+ ucet narvem i detem – kdyz smirovat, tak od narozeni…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).