Google Play Store na Windows 10 Mobile? Komunita XDA fóra opět dokazuje nemožné

Minulý víkend došlo k úniku jedné z prvních verzí projektu Astoria, který má primárně sloužit ke snadné portaci Android aplikací na Windows 10 Mobile. Lze jej ale využít i k přímému spouštění aplikací pro Android na zařízeních s mobilními Windows, čehož v minulém týdnu využila spousta uživatelů přicházejících se svědectvím, jaké aplikace pro Android lze na Windows spustit. Pro snadnější nahrávání souborů APK do telefonů s Windows 10 dokonce vzniklo několik neoficiálních aplikací.

 
Na Windows 10 Mobile lze spustit i novou hru Fallout Shelter pro Android 

Výjimkou jsou aplikace využívající Google Play Services, jako Mapy, Gmail, Google+ apod. Ty dosud na Windows telefonech spustit nešlo, nicméně komunita na XDA fóru opět dokazuje, že se nezalekne žádné výzvy. Polskému uživateli s nickem Karov_mm se podařilo zprovoznit jak služby Google Play, tak i samotný obchod aplikací Google Play Store.

   

Návod je k nalezení na fóru XDA, ovšem důrazně upozorňujeme, že získávání APK bez povolení je pirátství a jejich nahrávání do telefonů s Windows 10 Mobile je v rozporu s licenčními podmínkami Microsoftu. Vše tedy provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku