Domů » Bleskovky » Google plánuje redesign svých aplikací pro Android

Google plánuje redesign svých aplikací pro Android

Plochá tlačítka, čistší vzhled, bílé pozadí. Touto cestou se zřejmě v budoucnu vydá Google, alespoň co se týče designu aplikací pro svůj mobilní operační systém. Tomu je mnohdy právě vytýkána nekonzistentnost v prostředí systému a v aplikacích, cestou ke zjednodušení mají být právě tyto sjednocující prvky, nápadně připomínající sedmou verzi systému iOS. Alespoň tak můžeme soudit podle uniklých screenshotů, které se na internetu objevily díky serveru geek.com.

 

Jeho redaktoři měli možnost si nové prostředí aplikací vyzkoušet a i když se novinky nacházejí prozatím v testovací fázi, jedná se rozhodně o příjemnou změnu. Nový Gmail přichází kromě nového designu s celou řadou nových funkcí – více kategorií pro třídění emailů, připínání důležitých emailů na viditelné místo, odložení přečtení emailu na pozdější dobu nebo možnost dočasně vypnout notifikace na nově příchozí email.

    

Resesignu se dočkal i systémový kalendář, spojovacím designovým prvkem s novým Gmailem je kulaté červené tlačítko se znakem plus. Nově bude scrollování mezi jednotlivými měsíci doprovázet paralaxní efekt, nezapomělo se ale ani na nové funkce. Novinkou bude denní náhled na veškeré schůzky a události, přičemž bude možné agendu celého dne přeposlat na email. Rozšířena má být rovněž integrace sociálních sítí, například bude nový kalendář umět získávat z Google+ data narození vašich přátel a upozorňovat na ně například ikonkou narozeninového dortu.

  

Pochopitelně není vryto do kamene, že nové funkce a plochý vzhled budou k dispozici ve finální verzi aplikací, ale i tak tento krok vítame pozitivně. Líbí se vám nový design aplikací od Google?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Opravte si ten nadpis, redesign.

 2. MoB (neregistrovaný)

  A co takhle úkoly? Úkoly?? ÚKOLY???

 3. destroyer (neregistrovaný)

  at uz jdou s bilou dohaje, mam vsechno co jde nastavene na cernou a ve 2 rano na se na bilej amoled s4 neda koukat aniz by za chvili bolely oci

  • Problém stáhnout inverted google apps?

  • Jako vždy srandovní androidí řešení. Místot toho, aby aplikace a celý systém podporovaly oba módy, tak se musíte štrachat v nějakých inverted google apps bůhví od koho a bůhví s jakým „bonusem“.

  • VNavratil (neregistrovaný)

   Steelspace: Která platforma umožnuje libovolně měnit téma kterýkoliv aplikace? („Libovolně“ protože černá i bíla jsou barvy) Když se vám to na Androidu v bílý nelíbí, máte možnost to změnit. Tak co se vám nelíbí? Tohle je zase komentář hodnej výsměchu

  • špatně podaná otázka, která platforma dokáže měnit pozadí systémových aplikací? takhle zní otázka hodná tomuhle tématu. A odpověď? V tomhle má navrch jasně Windows Phone.

 4. No nemuseli úplně nutně napodobovat „iOS“ styl…

  Ale co se rozčiluji, stejně od nich užívám jen Gmail…

 5. Microsoft to dobře rozjel: nejdřív se jeho „flatu“ chytl Apple, i když předchozí kýčovitost nahradil duhovostí, takže z louže pod okap, a teď do toho jde i Android. Jen tak dál.

  • Všichni kopírují grafické prvky Microsoftu za neustálého kritizování ošklivého Metra :D

   Ještě zakulacené rohy zase zašpičatit a… :-D

  • N3Pi (neregistrovaný)

   Jooo, kdyby s těmi grafickými prvky přišel prvně Android nebo Apple, tak by to bylo C()()L, ale je to MS, tak je to hnus :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).