Domů » Bleskovky » Google Pixel a Pixel XL přijdou s Androidem 7.1 a stejnými fotoaparáty od Sony

Google Pixel a Pixel XL přijdou s Androidem 7.1 a stejnými fotoaparáty od Sony

Řada smartphonů Google Nexus je zřejmě u konce, od letošního roku by se měly referenční smartphony ušité na míru systému Android jmenovat Pixel. Letošní generaci připravuje společnost HTC pod kódovými označeními Sailfish a Marlin, na trh by měly jít jako Pixel a Pixel XL. Specialista na úniky smartphonů HTC LlabTooFeR nyní o těchto telefonech přinesl několik nových informací, zejména z oblasti fotoaparátů.

google-pixel-pixel-xl-header

Oba modely by měly dostat stejnou konfiguraci fotoaparátů založenou na čipech od společnosti Sony. Vzadu má být 12Mpx snímač IMX378, což je mírně vylepšená verze čipu IMX377, kterým disponovaly loňské modely a nevedly si s ním vůbec špatně – krátce po svém představení se dokonce umístily na předních příčkách žebříčku DxOMark (více informací). Čelní kamerka má být postavena na pětimegapixelovém čipu IMX179, který obsahoval již Nexus 5 z roku 2013.

Podle LlabTooFeR přijdou nové Pixely s operačním systémem Android 7.1, jehož finální sestavení údajně ponese označení NDE63B. Premiéra je podle předchozích spekulací naplánována na 4. října, v tento den se tak patrně mohou na nový Android těšit i majitelé Nexusů 5X, 6P, 6 a 9.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Moo (neregistrovaný)

  Nexusu 8?
  „v tento den se tak patrně mohou na nový Android těšit i majitelé Nexusů 5X, 6P, 8 a 9.“

 2. Osobně mi přišlo označení Nexus jako vhodnější ale název není až tak důležitý, pokud bude některý z budoucich přístrojů s kódovým označením Sailfish a Marlin tedy Pixel a Pixel XL uveden na trh za normální a rozumnou cenu, menší pětipalcové verzi bych se nebránil, zatím jsem ještě žádný Nexus neměl tu čest používat a designově mi přijdou povedené.
  Ostatně i za XL s pěti a půl palci, pokud zachová rozumné rozměry,proč ne.

  • No není důležitý. Viz třeba nekonečný bordel v diskusích, když se řekne Surface:) Hned vedle Windows RT (WinRT zkráceně v komunikkaci) vs Winrt že. Nebo co nepochopím, Galaxy u Samsungu, najednou s Windows? Pak něco hledej na netu. Nebo přebrandovaný číňan u operátora, celá svět to zná pod orig. názvem a ty se patláš s nějakým pseudo názvem. Atd.
   Kolikrát si člověk říká, proč u toho výrobci nepřemýšlejí, kdo má s těmi výrazy pak pracovat:)
   Tady obdobně, Pixel to s tím ChromeOS anebo ne…? Uf.

   • Nj jako díky za XDA mezi náma, tam se dozvíš snad vše, teď myslím kódové označení které se jinak nepoužívají, viz má moto x mající Victara

 3. Jen k tomu značení, ne, že by v tom byl bordel, on teda v tom vlastně je…ale je to trochu zavádějící, to značení. Nexus 7, Nexus 5, 5X atd. Pokud to bude letos Pixel, příští rok Megapixel, další rok Transformer a tak dále, nemám s tím sebemenší problém. Pokud to ale bude příští rok Pixel 2 a Pixel XL 3.5, nevidím v tom smysl a radši bych označení Nexus, zní líp.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).