Domů » Bleskovky » Google Pay dostane hezčí kabátek a hromadu nových funkcí

Google Pay dostane hezčí kabátek a hromadu nových funkcí

Google včera odhalil novinky, které připravuje pro svoji platební službu Google Pay pro Android i iOS.  Aplikace dostane nový kabátek, a hlavně hromadu nových funkcí, díky kterým se v budoucnu obejdete zcela bez bankovního ústavu.

google pay

Google Pay se mění v komplexní platební systém

Google Pay nebude pouhým digitálním odrazem vaší platební karty, ale komplexním platebním systémem, který vám umožní nejen platit v obchodech, ale také zprostředkovat dokonalý přehled o všech provedených transakcích. Aplikace bude přímo podporovat všemožné typy věrnostních karet, přičemž veškeré benefity na ně navázané by měly být automaticky aktivovány přímo při placení skrze Google Pay; nebude tak nutné ukazovat zvlášť věrnostní karty nebo ukazovat slevové kódy.

google pay 1

Obchodníci by měli mít možnost přímo skrze Google Pay upozorňovat na různé slevy a akce, přičemž Google vám bude na základě analýzy vašich transakcí doporučovat ty nejvíce relevantní. Přítomny budou i různé cashbacky, byť ty pravděpodobně budou fungovat pouze u kreditních karet.

Kromě toho bude možné platit skrze službu Google na čerpacích stanicích nebo za veřejné parkování. Silnou stránkou Google Pay má být i podrobný report o vašich příjmech a výdajích, včetně jejich kategorizace a kontextuálního vyhledávání.

google pay 1

Přes Google Pay také půjde posílat peníze přátelům, popřípadě využívat skupinové platby, např. za jídlo nebo účty spolubydlících. Přímo v aplikaci uvidíte, kteří z vašich přátel již zaplatili, a na které se ještě čeká. Když už je řeč o jídle, to bude možné objednat přímo z Google Pay; aktuálně má být podporováno více než 100 tisíc restauračních zařízení.

Obejdete se zcela bez banky

Google také představil novou službu Plex, která u podporovaných bank zvládne kompletní nahrazení jejich vlastních aplikací; všechny důležité funkce má být možné vyřídit přímo v Google Pay. Google se zpočátku spojil s 11 bankami a záložnami, podporovat bude jak běžné, tak spořící účty, přičemž všechny nabídnou vedení účtu zdarma, stejně tak nebudou přítomné žádné poplatky za přečerpání účtu či minimální zůstatky. Služba má také naučit uživatele spořit, například pravidelným přeposíláním peněž na spořící učet.

google pay 3

Zatím pouze pro USA

Novinky ve službě Google Pay budou nejprve spuštěny v USA, nás se pravděpodobně bude týkat pouze redesign aplikace (jestli vůbec). Dá se však předpokládat, že postupně se budou dílčí služby rozšiřovat globálně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Zmenu vitam, lebo sucasna verzia sa poriadne neda pouzit na nic okrem toho platenia. Na vernostne karty musim mat inu appku lebo ten pay je zdlavy. Chyba napr widget pre rychli pristup kariet atd.

  2. Pay, Play. Hlavně aby se ty názvy nepletly…

  3. Já bych byl rád, kdyby se do toho daly nahrát všechny karty. I ISIC, řidičský průkaz atd…

    • Načo vodičský, keď ti ho aj tak neuznajú a musíš ho mať tak či tak pri sebe? Mimochodom Google pripravuje v Android 11 podporu pre digitálne ID. Zo začiatku bude iba vodičský preukaz podporovaný, ale aj to záleží na vládach v jednotlivých krajinách.

    • To by ovsem musela nejdrive podporovat vlada, to neni o Googlu…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).