Domů » Bleskovky » Google oficiálně ukončuje Hangouts. Kdy službu vypne?

Google oficiálně ukončuje Hangouts. Kdy službu vypne?

Google je znám nejen pro své na korporaci spontánním zakládáním různých, mnohdy duplicitních, služeb, ale také jejich rychlým a nemilosrdným ukončováním. V rámci giganta z Mountain View byla nejméně přehledná situace na poli kecálků – Google jich provozoval hned několik, přičemž nebylo jasné, jaký je jejich účel. Po konci aplikace Allo se chystá na svůj konec také jedna z těch starších, které klesá popularita. Google Hangouts bude oficiálně ukončena v roce 2020.

Současným uživatelům bylo doporučeno migrovat na služby Hangouts Chat a Meet, které jsou i nadále podporovány. Od 16. dubna budou moci administrátoři G Suite převádět uživatele na Chat/Meet, v září bude tento přechod vynucovat. Běžné uživatele bude Google směřovat do dvojice staronových aplikací ke konci letošního roku.


Hangouts Chat
Hangouts Chat
Autor: Google LLC
Cena: zdarma
Hangouts Meet
Hangouts Meet
Autor: Google LLC
Cena: zdarma

Zrušením Hangouts nemusí přijít zjednodušení portfolia

Ačkoli se na první pohled může zdát, že tento krok zjednoduší komunikační portfolio Googlu, opak je pravdou. S ukončením klasických Hangouts zbude softwarové společnosti na starost dvojice Hangouts Chat/Meet, která především pro starší uživatele může být alespoň ze začátku matoucí. Google také bude nadále podporovat videochatovou aplikaci Duo a Messages, které směřuje vstříc standardu RCS. Jestli se někdy dočkáme přehledných a jednoduchých služeb z dílny Googlu, to je prozatím ve hvězdách.


Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jejda
Anonym
Jejda

Co znamená „Ke službě Hangouts Chat nemáte přístup.
Vaše organizace zatím nemá ke službě Hangouts Chat přístup. Další informace vám poskytne administrátor vaší domény“?
Znamená to, že k tomu budou mít přístup pouze firmy, nebo je to tím, že aplikace ještě není veřejná?

pet
Anonym
pet

neuveritelna banda blbcu! nechapu ze neudelaji nejakou aplikaci na vzkazy autamaticky ve vsech androidech misto sms aplikace. video, fotky, proste whatsapp od google ve vsech androidech. maji tak velky potencial a vsechno zvorou..

Michal
Anonym
Michal

Ale tohle všechno přeci umí Hangouts a funguje to dobře, zřejmě se to neujalo a nic nového už ani nemá smysl, když je tu ten whatsapp, který je suveréně nejoblíbenější.

lukass71
Uživatel
lukass71

A iMessage :)

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Jo..

[odkaz]

lukass71
Uživatel
lukass71

Neco aktualnejsiho bys nemel? :D Fakt si to aspon po sobe zkontroluj nez tady zacnes sirit svoje blaboly

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Dostatečně aktuální a vypovídající synku.

uni
Uživatel
uni

Funguje to dobře, nic nového nemá smysl. Ukončují to. Uber Android?

Michal
Anonym
Michal

Jo funguje to dobře, ale málokdo to používá, whatsapp používá téměř každý, proto nemá smysl, aby google přicházel s něčím svým novým, neujme se to zase.

Skylark
Anonym
Skylark

Synku, vypovídající to možná bylo, chvilku, teď už není. Měl by ses zas trochu proplesknout, aby ses vzpamatoval a byl trochu aktuální.

lukass71
Uživatel
lukass71

Michal: Neznam jedineho uzivatele iOS, ktery by iMessage nepouzival vubec. Byt iMessage na androidu, tak si myslim, ze to muze jednodusse trumfnout whatsapp. Mimo to, sam whatsappu po akvizici Facebookem vubec neverim a uz jen z bezpecnostniho hlediska preferuju iMessage.

petras
Anonym
petras

Zatím jsem neobjevil jedinou appku od googla co by měla nějaké opodstatnění a nazabírala místo v telefonu.

mirek
Anonym
mirek

Já používám aplikace jenom od Microsoftu. Dobrý ?