Domů » Bleskovky » Google oficiálně ukončuje Hangouts. Kdy službu vypne?

Google oficiálně ukončuje Hangouts. Kdy službu vypne?

Google je znám nejen pro své na korporaci spontánním zakládáním různých, mnohdy duplicitních, služeb, ale také jejich rychlým a nemilosrdným ukončováním. V rámci giganta z Mountain View byla nejméně přehledná situace na poli kecálků – Google jich provozoval hned několik, přičemž nebylo jasné, jaký je jejich účel. Po konci aplikace Allo se chystá na svůj konec také jedna z těch starších, které klesá popularita. Google Hangouts bude oficiálně ukončena v roce 2020.

Současným uživatelům bylo doporučeno migrovat na služby Hangouts Chat a Meet, které jsou i nadále podporovány. Od 16. dubna budou moci administrátoři G Suite převádět uživatele na Chat/Meet, v září bude tento přechod vynucovat. Běžné uživatele bude Google směřovat do dvojice staronových aplikací ke konci letošního roku.

Google Chat
Google Chat
Autor: Google LLC
Cena: zdarma
Google Meet
Google Meet
Autor: Google LLC
Cena: zdarma

Zrušením Hangouts nemusí přijít zjednodušení portfolia

Ačkoli se na první pohled může zdát, že tento krok zjednoduší komunikační portfolio Googlu, opak je pravdou. S ukončením klasických Hangouts zbude softwarové společnosti na starost dvojice Hangouts Chat/Meet, která především pro starší uživatele může být alespoň ze začátku matoucí. Google také bude nadále podporovat videochatovou aplikaci Duo a Messages, které směřuje vstříc standardu RCS. Jestli se někdy dočkáme přehledných a jednoduchých služeb z dílny Googlu, to je prozatím ve hvězdách.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

13 komentářů

 1. Co znamená „Ke službě Hangouts Chat nemáte přístup.
  Vaše organizace zatím nemá ke službě Hangouts Chat přístup. Další informace vám poskytne administrátor vaší domény“?
  Znamená to, že k tomu budou mít přístup pouze firmy, nebo je to tím, že aplikace ještě není veřejná?

 2. neuveritelna banda blbcu! nechapu ze neudelaji nejakou aplikaci na vzkazy autamaticky ve vsech androidech misto sms aplikace. video, fotky, proste whatsapp od google ve vsech androidech. maji tak velky potencial a vsechno zvorou..

  • Ale tohle všechno přeci umí Hangouts a funguje to dobře, zřejmě se to neujalo a nic nového už ani nemá smysl, když je tu ten whatsapp, který je suveréně nejoblíbenější.

  • A iMessage :)

  • Neco aktualnejsiho bys nemel? :D Fakt si to aspon po sobe zkontroluj nez tady zacnes sirit svoje blaboly

  • Dostatečně aktuální a vypovídající synku.

  • Funguje to dobře, nic nového nemá smysl. Ukončují to. Uber Android?

  • Jo funguje to dobře, ale málokdo to používá, whatsapp používá téměř každý, proto nemá smysl, aby google přicházel s něčím svým novým, neujme se to zase.

  • Synku, vypovídající to možná bylo, chvilku, teď už není. Měl by ses zas trochu proplesknout, aby ses vzpamatoval a byl trochu aktuální.

  • Michal: Neznam jedineho uzivatele iOS, ktery by iMessage nepouzival vubec. Byt iMessage na androidu, tak si myslim, ze to muze jednodusse trumfnout whatsapp. Mimo to, sam whatsappu po akvizici Facebookem vubec neverim a uz jen z bezpecnostniho hlediska preferuju iMessage.

 3. Zatím jsem neobjevil jedinou appku od googla co by měla nějaké opodstatnění a nazabírala místo v telefonu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).