Domů » Bleskovky » Nexus 6P od Huawei má pojmout až 128 GB dat

Nexus 6P od Huawei má pojmout až 128 GB dat

Zatímco výkon, rozlišení displeje či počet megapixelů selfie kamerky rostou u smaratphonů každým rokem, kapacita vnitřního úložiště se zvedá poměrně neochotně. Spousta vlajkových modelů i dnes nabízí kapacitu 16 nebo 32 GB, což může být v případě absence slotu na paměťovou kartu problém, zvláště pak, pokud je fotoaparát schopný zaznamenávat video v rozlišení 4K. U připravovaného telefonu Google Nexus 6P má mít naštěstí zákazník na výběr.

  

Podle serveru Android Police přijde tento telefon hned ve třech paměťových variantách – 32, 64 a 128 GB. Pro připomenutí uvádíme, že smartphony řady Nexus nemívají slot na paměťovou kartu, tudíž tato velikost bude zřejmě konečná. Příplatek za vyšší paměťovou variantu má být mezi 50 – 100 dolary (1 200 – 2 400 Kč bez DPH).

Google Nexus 6P má být představen 29. září společně s menším Nexusem 5X, jehož výrobu má na svědomí LG.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. JoVym (neregistrovaný)

  Tak ještě aby byla tahle kombinace velikosti úložiště i v tom menším (Nexus 5X), nebo aspoň aby byla kombinace 32/64GB… a hlavně aby byly ty velký úložiště dostupný i v ČR…

 2. Jestli to bude 128GB varianta, tak 128GB dat zcela jistě nepojme. To by musela být nějaký 140GB varianta, apod.

  A ne že Nexusy nemívají slot na pam.k artu, ony je nemají:)

  • tak Nexus One mal

  • Ano, odpověděl sis sám. Měl:)

  • Tom (neregistrovaný)

   LOL. Uni a jeho hratky se slovy

  • Tom (neregistrovaný): No hrátky. Padaly i žaloby za to, že úložiště nemá deklarovanou kapacitu, resp. že není dostupná pro uživatele…

  • Tom (neregistrovaný)

   A to si objevil Ameriku? Nebo taky si podaval zalobu ze s 500GB diskem v notebooku nemas k dispozici 500GB?

   Spise jsem ale narazel na „A ne že Nexusy nemívají slot na pam.k artu, ony je nemají:)“

   Vzdy se tak hrajes se slovy, ovsem jenom tehdy kdyz clanek neni o Applu:)

  • Tom (neregistrovaný): Ale houby, víš totální kulový, ale škatulkuješ nebo dokonce napadáš.

   Nedávno jsem tu do nekonečna vysvětloval rozdíl mezi 3D Touch a Force Touch (opět, že prý jen slovíčkaření) nebo před tím rozdíl TouchID a biometrickou čtečkou. Rozdílné pojmy, rozdílné technologie. Mnozí to ale dávají do stejného pytle. Např. by ses divil, jak málo lidí si uvědomí, že Touch ID uměl sejmout sken z jakéhokoli úhlu a očekávali to samé u jiných „protože je to to samé ne“ a pak to rozčarování:) No to jsem poněkud odbočil, sorry.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).