Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Google nehází Nexus do žita: Nová zařízení mají přijít společně s Androidem „L“

Google nehází Nexus do žita: Nová zařízení mají přijít společně s Androidem „L“

Na Google I/O nebyl představen žádný referenční telefon nebo tablet Nexus, ačkoliv se původně spekulovalo minimálně o tabletu Nexus 9 z dílen HTC. Tento fakt přiživil domněnku, že Google s řadou zařízení Nexus končí a v budoucnu ji nahradí platforma Android Silver. Vedoucí vývoje systému Android, Dave Burke, však tato slova v rozhovoru pro Read Write vyvrátil.

  

Nových zařízení Nexus bychom měli očekávat později v tomto roce společně s novou verzí systému Android „L“, projekt Silver by měl být odhalen příští rok, o něm však Burke odmítal sdělit jakékoliv podrobnosti. Jeho cílem ale nebude nahradit Nexus, to je podle jeho slov prý naprosto mylný závěr.

 

Android Silver má být program, v němž Google bude platit výrobcům, aby do nových zařízení instalovali čistou verzi systému Android bez vlastních grafických nadstaveb a aplikací. Tato zařízení by se tedy v budoucnu mohla objevovat po boku telefonů a tabletů Nexus, jichž bychom se měli dočkat již letos na podzim.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. steelspace (neregistrovaný)

  Takže možnost upravit si Android k obrazu svému už nefrčí?

  • Vojta (neregistrovaný)

   Brzdící nástavby bych k tomu úplně nepočítal. Google prostě chce, aby Android šlapal bez problému a to je to, co se s nástavbama převážně neděje.

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   To zas nemůžu potvrdit, LG má dobrou nástavbu i plynulost prostředí…

  • Vojta (neregistrovaný)

   SmisekCz: Tak to se omlouvám, LG už svou nástavbu asi odlehčilo. Ale Samsung, pravděpodobně i HTC má nástavby pořád dost mohutný.

  • steelspace (neregistrovaný)

   Po flat designu padla další androfilní modla – rozšiřitelnost systému.

  • Jan (neregistrovaný)

   STEELSPACE: Nejak tomu nechapem. Nikde nevidim, ze si pouzivatelia nebudu moct customizovat svoje zariadenie …

  • smisekCZ (neregistrovaný)

   VOJTA: Není se zač omlouvat, obecný konsensus je, že nástavby Androidu škodí po výkonnostní stránce a to stále platí. LG je dle mého názoru jen světlou výjimkou. :)

 2. _iNTERFACE (neregistrovaný)

  je to tak bezneho uzivatela netrapi tato infantilna vlastnost menit si ikonky a temy a podobne…google urobil krok, ktory mu umozni mat viac optimalizovany a jednotny system…to ze par ludi ma taku uchylku aku mali kedysi so stylusmi alebo rezistivnymi dosplaymi alebo s hw klavesnicami je zanedbatelne preto aby google pokracoval touto chaotickou cestou lagovania a roztriestenosti dizajnu cez rozne nadstavby a podobne…

  • maxxz (neregistrovaný)

   No, ale Android měl už jednotný vzhled, nebo ne ? Přeci to bylo HOLO, ale nikdo to nedodržoval, takže jsem zvědavý jestli toto něco změní.

   Chtěl jsem tím pouze říct, že ten krok už udělali dávno před uvedením Android L a nevedlo to nikam.

  • uni (neregistrovaný)

   maxxz: No moc ne, v době, kdy by se mělo předělávat GUI do HOLO byl stále velmi významný podíl Android 2.x, kdo by si chtěl odstřihnout takovou skupinu uživatelů, kterým výrobce není schopen nabídnout možnost aktualizace systému. Nyní, když už jakž tak je 2.x vyštípaný a můžeme hovořit o nějaké jednotě GUI šup Material. Google je nepoučitelný.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Google to ale unifikované a nelegující měl. To že ostatní výrobci to nahradili svým launcherem a lockerem plus spousta důležitého bloadware není na firmu Google.

   Je to podle všeho i důvod projektu Silver , což podle posledních informací nebude náhrada řady Nexus ale rozšíření Google edicevybraných modelů.

 3. Oliverus (neregistrovaný)

  Já to říkám pořád, nechme články typu „spekulace“ pro bulvár a počkejme si vždy na oficiální vyjádření. Prostě, NEXUS žije!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel