Domů » Bleskovky » Google Launcher v březnu opustí Play Store: uvolní Google pro všechny Pixel Launcher?

Google Launcher v březnu opustí Play Store: uvolní Google pro všechny Pixel Launcher?

Společnost Google rozeslala svým partnerům hromadný email, v němž oznamuje postupné ukončení podpory pro svůj Google Launcher. Ten byl původně domovskou obrazovkou na telefonech Nexus, nakonec jej však Google vypustil do Play Store, kde zaznamenal přes 50 milionů stažení. I přesto tento úspěch by měl být do konce března z obchodu aplikací odstraněn. A co bude potom?

glan

Pokud na svém zařízení, například na zmíněných Nexusech, Google Launcher používáte, nemusíte se ničeho obávat. Přestože jej Google z obchodu aplikací odstraní, bude po nějaký čas nadále udržován; a to přímo díky aplikaci Google. O větších updatech zřejmě nemůže být řeč, Google svůj launcher neaktualizoval téměř dva roky. Výrobci smartphonů budou moci alespoň využít funkci Google Now ve svých launcherech, a to díky knihovně Search Launcher Services.

glauncher

Bohužel zatím není jasné, zda Google nabídne v Play Store nějakou alternativu. Logicky by se nabízel Pixel Launcher, který je zatím dostupný pouze pro smartphony Google Pixel, jeho uvolnění však zatím nic nenaznačuje.

Google Launcher
Cena: zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.