Domů » Bleskovky » Google kromě plastového Cardboardu chystá i samostatnou VR helmu s vlastním hardwarem

Google kromě plastového Cardboardu chystá i samostatnou VR helmu s vlastním hardwarem

Nedávno jsme vás informovali o tom, že Google chystá novou náhlavní soupravu pro virtuální realitu, která se stane zřejmě bytelnějším nástupcem populárního lepenkového řešení Cardboard (více informací). Podle posledních informací deníku Wall Street Journal ale v Google pracují i na samostatném řešení s vlastním hardwarem.

Google to s Cardboard myslí vážně: Papírová krabice dostane podporu iOS a virtuální expedice od GoPro

Nová helma má obsahovat vlastní displej, výkonný procesor a také kamery pro snímání okolního prostředí. Google údajně hodlá využít čipy startupové společnosti Movidius Inc., které dokáží za pomoci kamer snímat pohyb uživatelovy hlavy. Helma má být zcela autonomní a nemá vyžadovat ani připojení smartphonu, ani výkonného počítače.

Wall Street Journal tvrdí, že zařízení je prozatím v počátcích vývoje, takže datum vydání je nejisté. Na květnové vývojářské konferenci I/O budeme spíše očekávat dříve spekulované pasivní řešení využívající služeb smartphonu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments