Nová generace Google Glass má přijít brzy, nebude však určena běžným spotřebitelům

O chytrých brýlích Google Glass jsme už pěknou řádku měsíců neslyšeli. Počátkem tohoto roku skončil program Explorer a vývoj brýlí se přesunul do divize, do které spadají například chytré termostaty Nest, osud brýlí tak zůstal nejistý. Google nás nicméně ubezpečil, že chystá druhou generaci, která by měla přijít brzy. Podle serverů Recode a Wall Street Journal bychom se mohli dočkat letos na podzim.

  

Google Glass 2.0 mají být iterací první generace, a mají být určeny zejména do pracovního prostředí, o čemž svědčí i jejich označení Enterprise Edition. Nožičky brýlí budou obsahovat mechanismus, díky němuž je má být možné sklápět jako u běžných brýlí. Zařízení má být robustnější a dokonce má nabídnout ochranu proti stříkající vodě. Projekční hranol má být delší a tenčí a jeho pozici bude možné upravit jak horizontálně, tak vertikálně. 

 

Baterie má být schopna udržet brýle při práci déle, než v případě první generace, a připojovat se má magneticky. Novou generaci Google Glass má pohánět procesor Intel Atom, lépe vyřešený odvod tepla a také má dostat lepší možnosti bezdrátového připojení. Google Glass druhé generace se ale zřejmě kvůli svému podnikovému zaměření vůbec nedostanou do běžného prodeje.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku