Domů » Bleskovky » Google Glass se možná vrátí v designu, který nebude připomínat brýle

Google Glass se možná vrátí v designu, který nebude připomínat brýle

Chytré brýle Google Glass byly poprvé ukázány veřejnosti v roce 2012, avšak tato náhlavní souprava pro zprostředkování rozšířené reality prozatím nenašla široké uplatnění. Po prvotním nadšení o ni ochabl zájem jak u vývojářů aplikací, tak i u koncových spotřebitelů, a na začátku letošního roku byl ukončen pilotní Program Explorer, v němž bylo možné brýle za zhruba 40 tisíc korun zakoupit.

  

Google (respektive Alphabet) však na tuto technologii nezanevřel a údajně ji nadále rozvíjí pod názvem Project Aura. Počátkem tohoto týdne byla dokonce americkým patentovým úřadem zveřejněna přihláška Google ze září 2012, která může naznačovat, jakým směrem se budou chytré brýle vyvíjet.

  

Zařízení je v ní pojmenováno jako „Nositelná elektronika se vstupními a výstupními strukturami“, což platí i pro současnou generaci Google Glass, avšak podle přiložených obrázků má model z patentové přihlášky připomínat brýle jen vzdáleně.

   

Stále se jedná o projekční hranol umístěný před oko, je však součástí flexibilního ramene vedeného ze zátylku, nad uchem, až nad oko uživatele. Kromě samotného hranolu obsahuje rameno dotykovou plošku pro ovládání, fyzické tlačítko a čočku fotoaparátu s diodou. Oproti Google Glass se změna odehrála zejména v designu, který nevyžaduje nosit na očích brýle. Vzhledem k datu podání přihlášky se však může jednat pouze o jeden z prototypů první generace a příští model (přijde-li nějaký) může vypadat zcela jinak.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments