Domů » Bleskovky » Google Fotky se naučí přidávat bokeh efekt dodatečně i u starých snímků

Google Fotky se naučí přidávat bokeh efekt dodatečně i u starých snímků

Pokud telefon neumí fotit portrétní snímky s rozmazaným pozadím, jako by nebyl. Výrobci smartphonů se pro věrohodný výsledek vehementně snaží kombinovat různé technologie, např. více čoček fotoaparátu, software a v poslední době i umělou inteligenci. Google interně testuje novou funkci v aplikaci Google Fotky, která by měla umět rozmazat pozadí dodatečně i u starších snímků.

Rozmazání má být realizováno skrze nový nástroj pro úpravy, uživatel bude moci zvolit míru rozmazání. Novinka má doprovodit starší představenou (a zatím nepřidanou) funkci Color Pop, která umí ponechat vybraný objekt barevný, zatímco vše ostatní přemaluje do černobílé. Důležité je, že nové filtry bude možné aplikovat na jakoukoliv fotografii pořízenou v minulosti. Očekáváme, že obě funkce po řádném otestování dorazí v rámci aktualizace aplikace Google Fotky.

Fotky Google
Cena: zdarma

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Odkial máte že Color Pop je nepridaná funkce?
    Ja už som sa s nou stretol ako v automatickom režime ( kedy som si v assistentovi našiel takto automaticky vygenerovanú upravenú fotku, alebo práve v kombinácii s Bokeh effektom kedy mi bolo umožnené „zčiernobieliť“ pozadie.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).