Domů » Bleskovky » Google chystá YouTube Go: Stahování a offline přehrávání videí pro každého

Google chystá YouTube Go: Stahování a offline přehrávání videí pro každého

Společnost Google předloni nabídla uživatelům z Indie, Filipín a Indonésie možnost stahovat ze serveru YouTube vybraná videa pro pozdější offline shlédnutí. Tato trojce zemí v roce 2014 údajně nejvíce zaostávala v rychlosti mobilního internetu, a přímé streamování bylo pro většinu tamních obyvatel utopií. Tuto funkci ale dozajista ocení všude na světě, což Google naštěstí pochopil a chystá se vydat zbrusu novou aplikaci YouTube Go, která má zpřístupnit stahování videí z YouTube všem.


yt-go-signup-section-phone-2

YouTube Go je aplikace postavená přímo od základů s cílem minimalizovat datové přenosy. Přímo z domovské obrazovky bude uživatel vidět populární videa ve své oblasti, bude se moci díky rychlým náhledům v miniatuře přesvědčit o obsahu videa.Video pak bude možné následně stáhnout ve vybraném rozlišení na vybrané úložiště (vnitřní paměť nebo paměťová karta). Videa také bude možné sdílet s okolím, a to bez použití jakýchkoliv dat.

Aplikace YouTube Go má být dostupná v příštích měsících pro vybrané uživatele, globálně bude vypuštěna do světa začátkem příštího roku. Pokud chcete dostávat informace z první ruky, můžete se zaregistrovat na těchto stránkách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments