Domů » Bleskovky » Google Chrome chce letos v zimě skoncovat s Flashem

Google Chrome chce letos v zimě skoncovat s Flashem

Nad webovým obsahem založeným na technologii Adobe Flash se stahují mračna již delší dobu, avšak nyní jej čeká pořádná rána – ztratí podporu v nejrozšířenějším internetovém prohlížeči Google Chrome.

Zdroj obrázku: http://blog.smartadserver.com/2015/09/adieu-to-the-flash-legacy/
Zdroj obrázku: http://blog.smartadserver.com/2015/09/adieu-to-the-flash-legacy/

Konec flashového obsahu v Chromu bude probíhat postupně – od verze 53, která vyjde v září, budou blokovány všechny neověřené prvky, např. reklama či analytické nástroje; tyto prvky nicméně bude možné dodatečně spustit. Ještě citelnější ránu dostane Flash v prosinci s Google Chrome ve verzi 55; ta již bude defaultně využívat HTML5 a flash pluginy nenačte vůbec.

Google si touto iniciativou klade za cíl rychlejší přechod z flashe na HTML5, neboť ten se stal v posledních letech poměrně problematický, ať už z důvodu bezpečnosti, případně z důvodu zvýšených požadavků na hardware a s tím spojený zhoršený výkon a rychlejší vybíjení baterie zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
15 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments