Chrome pro Android se naučí šetřit data na místech se slabým připojením

I když se naši operátoři rádi chlubí vysokým procentem pokrytí České republiky signálem LTE, vždycky se najdou místa se slabým signálem a omezenými možnostmi připojení k internetu. Pochopitelně se tak děje vždy, když zrovna internet nejvíc potřebujete. V těchto situacích byl vždy nejsilnější prohlížeč Opera, který dokáže komprimovat obsah na webu a zmenšit počet dat nutných ke stažení, což se pozitivně projevuje na rychlosti načítání. Podobnou funkci nyní připravuje Google pro svůj mobilní prohlížeč Chrome.

Komprimaci bude mít na starosti služba Data Saver, která je již nyní dostupná jako doplněk prohlžeče Chrome pro systém Windows. Spořič dat v Chrome bude vyhodnocovat rychlost připojení a na základě jejího vyhodnocení sáhne ke komprimaci dat, případně bude z webu stahovat obrázky pouze na vyžádání. Těmito opatřeními má datová spotřeba klesnout až o 70 procent, což na pomalém internetu, případně na tarifu s nízkým FUP rozhodně uživatel ocení.

  

Bohužel na spořič dat v Google Chrome pro Android si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, jako první se k této funkci dostanou indonéští a indičtí uživatelé, další země mají přibývat v následujících měsících.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. kotrcka (neregistrovaný)

  ved to v mobilnom chome je uz davno. alebo je to nejaka ina komprimacia dat?

 2. MrViki (neregistrovaný)

  V době, kdy LTE je snad v každé vesnici, je toto úsměvná funkce.

  • lerion (neregistrovaný)

   Staci se nebat sveta venku a zajet se podivat za hranice (a ted nemyslim nase zapadni sousedy).

   Jsou zeme, kde je mobilni pokryti dost vzacna vec a mista, kde proste neni.

   A nejde jen o nevyspele zeme. Ale napriklad v USA maji take nizke procento pokryti mobilnim signalem. Mimo obydlene oblasti neni obcas zadna sranda se dovolat.

  • MrViki (neregistrovaný)

   No a? To mi snad může být jedno, ne?

  • lerion (neregistrovaný)

   Tobe? Goolu jsi zrovna ty u prdele… Jemu vic zalezi na tech milionech lidi, co „LTE snad v kazde vesnici“ nemaji…

  • MrViki (neregistrovaný)

   No tak co mi to cpeš?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *