Domů » Bleskovky » Chrome pro Android se naučí šetřit data na místech se slabým připojením

Chrome pro Android se naučí šetřit data na místech se slabým připojením

I když se naši operátoři rádi chlubí vysokým procentem pokrytí České republiky signálem LTE, vždycky se najdou místa se slabým signálem a omezenými možnostmi připojení k internetu. Pochopitelně se tak děje vždy, když zrovna internet nejvíc potřebujete. V těchto situacích byl vždy nejsilnější prohlížeč Opera, který dokáže komprimovat obsah na webu a zmenšit počet dat nutných ke stažení, což se pozitivně projevuje na rychlosti načítání. Podobnou funkci nyní připravuje Google pro svůj mobilní prohlížeč Chrome.

Komprimaci bude mít na starosti služba Data Saver, která je již nyní dostupná jako doplněk prohlžeče Chrome pro systém Windows. Spořič dat v Chrome bude vyhodnocovat rychlost připojení a na základě jejího vyhodnocení sáhne ke komprimaci dat, případně bude z webu stahovat obrázky pouze na vyžádání. Těmito opatřeními má datová spotřeba klesnout až o 70 procent, což na pomalém internetu, případně na tarifu s nízkým FUP rozhodně uživatel ocení.

  

Bohužel na spořič dat v Google Chrome pro Android si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat, jako první se k této funkci dostanou indonéští a indičtí uživatelé, další země mají přibývat v následujících měsících.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments