Domů » Bleskovky » Google chce sledovat zdraví uživatelů, na I/O představí platformu Fit

Google chce sledovat zdraví uživatelů, na I/O představí platformu Fit

Monitorování denní aktivity a zdravotních funkcí se díky chytrým hodinkám a náramkům dostává čím dál více do popředí. Apple nedávno představil společně s novou verzí iOS i službu Health, která se má stát jakýmsi agregátorem zdravotních informací, získávaných z příslušenství třetích stran (Nike+, RunKeeper atd.) a nejpravděpodobněji její funkce rozšíří očekávané hodinky od Apple, Samsung má zase své vlastní řešení SAMI. Google rozhodně nechce zůstat pozadu a podle informací deníku Forbes chystá vlastní platformu.

 
Apple Health

Ta má nést jméno Google Fit a bude prý představena na nadcházející konferenci Google I/O. Zřejmě se bude jednat o přímou odpověď právě na Apple Health, přičemž přidanou hodnotou by mohla být podpora pro příslušenství, běžící na platformě Android Wear. Google již údajně uzavřel spolupráci s několika výrobci a chystá se uvolnit univerzální API pro ostatní hráče.

 

Google Fit má veškerá nashromážděná data zasílat na propojené cloudové úložiště od Google, je možné, že se tato služba stane součástí příští verze Androidu, která podle posledních spekulací ponese číslovku 5.0. Uvidíme, zda Google Fit bude mít větší úspěch než obdobná platforma Google Health, kterou Google na začátku roku 2012 zrušil, údajně kvůli nezájmu uživatelů a jejich strachu ze sdílení svých zdravotních dat. Uvidíme, zdali doba nositelné elektroniky na tomto myšlení něco změní. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. loko (neregistrovaný)

    koukám, že se už ani neostýchají skrývat, že to dělají kvůli sledování..Ale už je to u lidí koukám zažité, takže se u toho většina ani nepozastaví. A tak si přece nebudeme dělat starosti a vesele se zapojíme do dalšího sledovacího programu :)

  2. Vojta (neregistrovaný)

    A když stejnou funkci představil Apple, celý sál tleskal. Až to představí MS, tak to bude killer feature. Ale že to představil strýček Google, tak to tu všichni zavrhnou kvůli sledování. Protože informace o procentu špeku v břichu Petra Nováka z horní dolní má cenu milionů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).