Domů » Bleskovky » Google Cardboard sklízí úspěch: Virtuální realitu v lepenkové krabici si koupilo 5 milionů uživatelů

Google Cardboard sklízí úspěch: Virtuální realitu v lepenkové krabici si koupilo 5 milionů uživatelů

Virtuální realita bude v letošním roce velké téma. V první polovině půjdou do prodeje náhlavní soupravy HTC Vive Pre a Oculus Rift, do rukou prvních vývojářů se také dostanou HoloLens od Microsoftu. Pro ty, kdo si chtějí užít svoji porci virtuální reality, avšak nechtějí do ní investovat příliš velké peníze, jsou zde náhlavní „držáky“ na smartphony Samsung Gear VR či velmi levné a univerzální řešení Google Cardboard.

cardboard

Lepenková krabice s čočkami od Google přijde na pár desítek korun a lze do ní umístit široké množství smartphonů či tabletů. Díky těmto aspektům se v současnosti jedná o nejrozšířenější prostředek pro sledování obsahu ve virtuální realitě, Google se pochlubil, že za 19 měsíců od představení prodal více než 5 milionů exemplářů.

cardboard2

V Google Play Store se aktuálně nachází více než tisícovka titulů, které lze skrze Cardboard sledovat či hrát. Google zaznamenal celkem 25 milionů stažení těchto aplikací, z toho 10 milionů v posledních dvou měsících.

cardboard3

Cardboard lze využívat i ke sledování sférických videí na YouTube, tímto způsobem bylo přehráno více než 350 tisíc hodin videa. Loni v prosinci Google vydal aplikaci Cardboard Camera pro záznam VR fotografií, tedy trojrozměrných panoramat; těch uživatelé pořídili více než 750 tisíc.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments