Domů » Bleskovky » Google+ bude mít nového šéfa, Vic Gundotra po osmi letech opouští Google

Google+ bude mít nového šéfa, Vic Gundotra po osmi letech opouští Google

Otec a zakladatel Google+, Vic Gundotra, se nečekaně rozhodl změnit po osmi letech zaměstnání, veřejnost o tomto rozhodnutí informoval na svém Google+ profilu. Na pozadí této životní volby stála tragická smrt strýce jeho ženy, který podle slov Gundotrovy dcery vždy otevíral telefonní hovor slovy: „A co potom?“ Tato slova jej přinutila přemýšlet a ve svém textu uvedl, že jakkoliv člověk miluje svoji práci a její výsledky, jednoho dne přijde okamžik, kdy si řekne „A co potom?“

 

Gundotra poděkoval za to, že mohl pracovat s těmi nejlepšími a nejtalentovanějšími lidmi z Google a za podporu zakladatele a ředitele Googlu, Larryho Page. Ten mu vzápětí poděkoval za to, že dokázal z ničeho vybudovat úspěšný projekt. Nyní již bývalý šéf Google+ neprozradil, která společnost by mohla být jeho dalším zaměstnavatelem, před Googlem pracoval šest let v konkurenčním Microsoftu. Jeho nástupcem by podle posledních zpráv měl být současný viceprezident pro inženýrství na Google+ Dave Besbris, což by mělo vzhledem k tomu, že se jedná o člověka z vlastních řad, zajistit hladký přechod.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).