Domů » Články » Google Allo: Nový komunikační nástroj s prvky umělé inteligence

Google Allo: Nový komunikační nástroj s prvky umělé inteligence

Google dnes pro zařízení se systémy Android a iOS uvolnil svou novou chatovací aplikaci Allo, kterou oficiálně představil letos v květnu na vývojářské konferenci Google I/O. Mnozí z vás si pomyslí – k čemu je potřeba další komunikační aplikace? Allo je ale jiné a stavět má na umělé inteligenci od Googlu, což ve vztahu ke komunikaci s reálnou osobou zní poněkud zvláštně, nicméně právě neuronová síť na pozadí by během komunikace měla navrhovat vaše odpovědi, obrázky, animace a další komunikační prvky.

Google si kladl za cíl vytvořit nástroj, ve kterém najdete všechny potřebné informace, doporučení a další návrhy – například skrze ni zkontrolujete, v kolik hodin vám odlétá letadlo, nebo prověříte, kdy zavírá vaše oblíbená restaurace. Google Allo po nainstalování provážete se svým telefonním číslem & Google účtem.

GoogleAllo

Při samotném psaní s přáteli můžete využívat celé řady doplňkových funkcí a nechybí ani skupinové konverzace. Když například při odesílání zprávy zatáhnete tlačítkem Odeslat nahoru nebo dolů, váš text bude měnit velikost. Nechybí ani základní editor pro vylepšení vašich fotografií, které lze rovněž doplnit textem či nákresy. A nechybí ani série popupárních chatovacích samolepek.

Smart Reply: Rychlé odpovědi s prvky umělé inteligence

Tato funkce je zatím dostupná pouze v anglickém jazyce, ale díky technologii Smart Reply můžete na zprávy reagovat, aniž byste napsali jediné písmeno. Tak například na otázku Are you on your way kamarádovi odešlete rychlé Yes jedním klepnutím prstu. Smart Reply také navrhuje rychlé reakce na fotky. Když vám přítel pošle fotku svého mazlíčka, může vám Allo navrhnout odpovědi jako nice dog :) nebo aww cute!, což obstarává právě umělá inteligence od Googlu. Smart Reply se postupem času učí a přizpůsobuje svoje návrhy třeba podle toho, jestli raději používáte výrazy „haha“ nebo „lol“.

Všechny konverzace jsou mimochodem šifrovány pomocí technologií jako Transport Layer Security a k dispozici je i anonymní režim. Zprávy odeslané v tomto režimu mají end-to-end šifrování, diskrétní notifikace a po čase se sami smažou.

Pro české uživatele není zatím dostupná ani druhá funkce v podobě služby Google Assistant, která funguje podobně jako například Siri od Applu. Asistenta se jednoduše můžete ptát na různé otázky a on vám na ně bude odpovídat. Doufejme, že Google v budoucnu tyto dvě služby zpřístupní i v českém jazyce.

Google Allo zatím bohužel není dostupný v české verzi obchodu Google Play a nenajdete jej ani v App Store (změnit by se to mělo během několika hodin, maximálně dnů). V případě Androidu si však můžete stáhnout instalační apk soubor aktuální verze ze serveru APKmirror.com.

Google Allo
Google Allo
Autor: Google LLC
Cena: zdarma
Google Allo
Google Allo
Autor: Google LLC
Cena: zdarma

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).