Domů » Bleskovky » Google a HP chtěli společně zaútočit na firemní sektor: Řeč byla i o Nexusu pro podniky

Google a HP chtěli společně zaútočit na firemní sektor: Řeč byla i o Nexusu pro podniky

Podle zdrojů serveru The Information proběhlo v loňském roce několik diskuzí zástupců Google a ostatních společností včetně Hewlett-Packard o širším nasazení služeb Google do firemního sektoru. Předmětem diskuzí bylo mimo jiné i využití Google Now pro snadné vyhledávání v datech společností, jako jsou například finanční transakce nebo kontrola skladových zásob.

  

Společnost HP údajně přišla i s návrhem podnikově zaměřeného telefonu Nexus s pokročilým hardwarovým šifrováním, Googlu se však tento nápad nelíbil a smetl jej ze stolu. To ale bylo ještě předtím, než Apple oznámil spolupráci s IBM; je tedy možné, že vznikající konkurence přinutí Google obnovit se svými partnery diskuzi, aby si nenechal ujet ve firemní sféře vlak.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Grimli (neregistrovaný)

  „využití Google Now pro snadné vyhledávání v datech společností, jako jsou například finanční transakce nebo kontrola skladových zásob“

  No to by se Googlu líbilo, mít přístup k takovým datům…

  • vlada (neregistrovaný)

   Jakub by se mel polepsit s preklady. „The search giant’s creation would allow employees to easily lookup and access company information such as financial or inventory data.“

   Ve zdroji pisou vyhledavani zamestnanci. Ne Googlem.

  • Martin II (neregistrovaný)

   VLADA: Jakub to napisal dobre, len ty si nepochopil.

  • vlada (neregistrovaný)

   Jakub napsal neco jineho nez je ve zdroji nebo Grimli spatne chape. GSM Arena nenaznacuje nic o smejdeni Googlu v citlivych firemnich datech.

  • Jakub Karásek

   Jakub Karásek také nenaznačuje nic o šmejdění Googlu v citlivých firemních datech

  • Martin II (neregistrovaný)

   Vlada: Ty si napisal: „Ve zdroji pisou vyhledavani zamestnanci. Ne Googlem.“

   Hlboke nepochopenie reality. Zamestnanci zadavaju len dopyt, Google vyhladava.

 2. loko (neregistrovaný)

  To pokročilé šifrování bude vážně k něčemu. Google to stejně vymyslí jedinně tak, aby co nejvíce dat proudilo k jeho serverům. Zasmolený zloděj dat

  • lerion (neregistrovaný)

   On není zloděj dat. Google je sběrač dat. Lidi mu dobrovolně dávají terabajty dat – se zlodějem tedy nemá nic společného.

  • A kdo dnes sběračem dat není že :-D Já svá data zase dobrovolně cpu BlackBerry a MS ;-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).