Domů » Bleskovky » GOkey: Externí baterie, Bluetooth lokátor a přídavná flash paměť na vaši klíčenku

GOkey: Externí baterie, Bluetooth lokátor a přídavná flash paměť na vaši klíčenku

Pokud si vás váš smartphone zotročil natolik, že kromě něj nosíte v zavazadle ještě externí zdroj energie, GPS lokátor a k tomu ještě microUSB flešku pro rozšíření paměti, může se následující příslušenství stát pro vás zajímavým. Dokáže totiž obsloužit všechny zmíněné funkce a navíc jej díky sympatické velikosti můžete zabydlet vedle vašich klíčů.

V režimu lokátor využívá GOkey technologie Bluetooth 4.0 LE s dosahem až 100 stop (asi 30 metrů), přičemž vyhledat lze v dosahu nejen váš smartphone, ale naopak pomocí telefonu i samotnou klíčenku. V režimu flash disku je možné příslušenství připojit vestavěným microUSB nebo Lighting kabelem, vnitřní paměť nabídne kapacitu 8, 16 nebo 32 GB. Tento kabel poslouží zároveň k napájení vnitřní baterie, která má bohužel kvůli univerzálnosti a kompaktnosti klíčenky kapacitu pouhých 400 mAh. I tak má podle výrobce dokázat nabít telefon na dvě hodiny provozu.

   

Klíčenku lze spárovat se smartphony s operačním systémem Android, iOS a dokonce i Windows Phone. Zahájení výroby bylo podmíněno vybráním potřebné částky na webu pro kolektivní financování Indiegogo, která byla stanovena na 40 000 USD (asi 800 000 Kč). Ta byla více než 10 × překonána a to zbývá do ukončení financování ještě osm dní. Výrobce počítá s dostupností v lednu příštího roku, cena má být 79 USD (1 600 Kč), pro přispěvatele bude o 20 USD (cca 400 Kč) nižší.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).