Cena:

Globus inovuje: v hypermarketech vám k nákupu postačí aplikace

Globus aplikace

Službu hypermarketu Globus pro samoobslužné nakupování Scan&Go dnes doplnila mobilní aplikace Scan&Go pro chytré telefony s Androidem (a brzy i pro iPhone). Nabízí alternativu ke skenerům, které jsou již na prodejnách dostupné. Mobilní aplikace Scan&Go je nyní k dispozici pilotně v Praze Čakovicích, kde lze využít bezplatně Wi-Fi připojení, aby zákazníci ušetřili při nakupování s aplikací svá data.

Přesně půl roku poté, co Globus pokryl všechny své hypermarkety technologií Scan&Go (ruční skenery zboží), poskytne v Praze Čakovicích, kde byla technologie jako první zavedena, i mobilní aplikaci Scan&Go v mobilu. Znamená to, že zákazníci mohou místo skenerů pro načítání kódů použít vlastní chytrý telefon.

Jde prakticky o rozšíření oblíbené služby. Celkem máme v hypermarketech k dispozici 1 600 skenerů, nicméně se v nákupních špičkách například před státními svátky stává, že jsou i přes tento velký počet rozebrány. Nejen proto, ale i kvůli dalšímu rozvoji moderních služeb, přicházíme s možností využít mobilní aplikaci,“ říká Pavla Hobíková, mluvčí hypermarketu Globus. Naznačuje tak, že styl nákupu „rovnou do tašky“ bez vykládání nákupu na pás, si získal své stálé příznivce.

Podle vyjádření hypermarketu je možnost naskenovat si sám čárové kódy zboží, ukládat nákup rovnou do tašky a při odchodu jen přiložit skener k tomu určené pokladně a zaplatit, pro zákazníky nejen časovou úlevou, ale i určitou svobodou při nákupu. A pokud jste z Prahy, můžete si tento postup vyzkoušet právě v hypermarketu v Čakovicích. Další by měly postupně přibývat.

Jak aplikaci v telefonu používat?

  1. Stáhněte si aplikaci do svého telefonu
  2. Načtěte vaši kartu Globus Bonus (jen jednou, aplikace v mobilu si ji pak už při dalších nákupech pamatuje)
  3. Načtěte QR kód Scan&Go, který je k dispozici jak u vstupu na nákupní plochu, tak i po vnitřních plochách v hypermarketu (s mobilem lze tak zahájit nákup kdykoliv, aniž by se zákazník musel vracet pro skener a QR kód ke vstupu na nákupní plochu)
  4. Skenujte čárové kódy, nákup ideálně ukládat rovnou do tašky
  5. U pokladny naskenujte kód pro ukončení nákupu a zaplaťte

Mobilní aplikace je zatím k dispozici pro Android, verze pro iOS by se na App Store měla objevit co nevidět. K nákupu pomocí mobilní aplikace je stejně jako u skenerů, potřeba zákaznická karta Globus Bonus, kterou je v tomto případě však potřeba načíst pouze jednou na začátku. Poté si již aplikace kartu pamatuje a není potřeba ji znovu načítat. Dalším krokem Globusu, kterým jde zákazníkům naproti, je poskytnutí jeho připojení k internetu.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.