Domů » Bleskovky » Global Mobile Awards: Nejlepšími mobilními zařízeními loňského roku se stávají…

Global Mobile Awards: Nejlepšími mobilními zařízeními loňského roku se stávají…

Tradiční tečkou za barcelonským veletrhem MWC se i letos stalo vyhlášení cen Global Mobile Awards za nejlepší produkty ve světě mobilních technologií v loňském roce. 21. ročník přinesl opět drobné změny v roztřídění jednotlivých kategorií; my se podíváme na ty, které smartmaniaka nejvíce zajímají.

glomo_2015_pos_PR

Nejlepším smartphonem roku 2015 se stal Samsung Galaxy S6 edge, na němž porota ocenila design, působivý výkon, kvalitu zpracování i kvalitní fotoaparát. Úspěch tohoto modelu dokazují skvělé prodeje.

Je nám ctí, že jsme oceněni za naše špičkové technologie. Ve společnosti Samsung jsme i nadále odhodláni vytvářet mobilní přístroje, které jsou inspirovány spotřebiteli a vždy se zaměřují na pokrok a inovace,“ řekl DJ Koh, prezident divize Mobile Communications ve společnosti Samsung Electronics.

samsungs6edge

Nejlepším smartphonem s cenou pod 100 dolarů se stalo Xiaomi Redmi 2, a to především díky kvalitnímu zpracování a na nízkou cenu působivými hardwarovými parametry. Porota také ocenila uživatelské prostředí, které je snadno použitelné i pro méně technicky zdatné uživatele.

maxresdefault

Nejlepší loňský tablet je podle poroty Microsoft Surface Pro 4, který vyčnívá z davu díky neuvěřitelným funkcím a výkonu v těle tabletu. V oblasti produktivity údajně nemá toto zařízení konkurenci.

surfacepro4

Nejlepším elektronickým připojeným zařízením se staly hodinky Gear S2 od Samsungu, které na trh s nositelnou elektronikou přinesly velký inovativní skok a kompletní změnu v myšlení, jak by mohla nositelná elektronika v budoucnu fungovat.

samsung-gear-s2-press-169

Nejlepší nositelnou technologií se stala ActivHearts od společnosti WBD101. Tato technologie umožňuje díky softwarovým algoritmům vytvářet cenově dostupné, a přitom přesné senzory využitelné například v nositelné elektronice či internetu věcí.

WBD-new-logo-1-5e

Mobilní aplikací loňského roku se stala Google Cardboard, která ve spojení se stejnojmennou lepenkovou krabicí dokáže zpřístupnit virtuální realitu takřka každému, čímž mnoha lidem zprostředkuje vůbec první zkušeností s VR.

Připravte se na premiéru OnePlus 2: Výrobce rozdává zdarma Cardboard VR, zaplatíte jen poštovné

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).