Domů » Bleskovky » Gionee Elife S5.5L: Nejtenčí smartphone na světě dostal procesor od Qualcommu a podporu LTE

Gionee Elife S5.5L: Nejtenčí smartphone na světě dostal procesor od Qualcommu a podporu LTE

Čínská společnost Gionee na Mobile World Congressu v Barceloně představila poměrně vybavený smartphone s pětipalcovým displejem, který se pyšní rekordní tloušťkou 5,55 milimetru – Elife S5.5. Tento telefon pohání čipset MediaTek MTK6592, který bohužel výkonem neoslní a navíc nepodporuje LTE sítě. To se ale s příchodem inovované verze tohoto telefonu mění. 

 

Nová verze Gionee Elife S5.5 s přídomkem L si většinu parametrů zachovala, nabízí jak 2 GB RAM, tak dvojici fotoaparátů o rozlišení 13 Mpx, respektive 5 Mpx. Nový má být AMOLED displej od Samsungu, který ale nabídne stejné Full HD rozlišení, jako měla původní verze. Největší změnu podstoupil bezesporu čipset, tím je nyní Qualcomm Snapdragon 400 s nabídne podporu sítí LTE. Narostla také kapacita baterie, z původních 2 300 mAh na 2 450 mAh. 

 

Tyto změny se bohužel podepsaly na tloušťce zařízení, která narostla o pětinu milimetru, i tak činí úctyhodných 5,75 mm. Operačním systémem je Android 4.4 KitKat. Cenovka zařízení má zůstat zachována, pohybuje se kolem 330 USD (asi 6 600 Kč bez DPH). Prodej má začít již v červenci, dostupnost na našem trhu je prozatím neznámá. Původní model Gionee S5.5 se u nás má začít prodávat v srpnu pod značkou Prestigio Grace za cenu kolem osmi tisíc Kč. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Pepa (neregistrovaný)

  Jen bych si dovolil upozornit na chybu, 330 USD není 10 000 Kč, autor si to nejspíše spletl s eurem.

 2. Peete (neregistrovaný)

  V té černé barvě se mi opravdu líbí :-)

 3. Petr Baša (neregistrovaný)

  [odkaz]

 4. Roll (neregistrovaný)

  Mtk6592 výkonem neoslní? vždyť je na úrovni loňských high endů…

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *