Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Recenze » Recenze Pocket PC Gigabyte g-Smart i128

Recenze Pocket PC Gigabyte g-Smart i128

Velká recenze Pocket PC s Windows Mobile 5.0, 416 MHz procesorem, TV/FM tunerem, Wi-Fi…

-Gigabyte g-Smart je velice zajímavé Pocket PC, které nabízí rychlý procesor taktovaný na 416 MHz, operační systém Windows Mobile 5.0, dotykový QVGA displej, integrované Wi-Fi, Bluetooth nebo fotoaparát s rozlišením 2,1 Mpx. Jako jedno z mála zařízení se může pochlubit také integrovaným analogovým TV/FM Tunerem, se kterým můžete sledovat televizní vysílání. Výrobce pro své zákazníky připravil i bohatou softwarovou výbavu, kterou hned tak u nějakého zařízení nenajdete.

Za zapůjčení komunikátoru děkuji společnosti RRC-CZ, s. r. o.. Testovaný model obsahoval anglickou verzi ROM s označením 1.14.84 (z 6. 12. 2006) – Windows Mobile 5.0 Phone edition s AKU3.0. Po uvedení i128 na český trh by mělo být prostředí operačního systému kompletně lokalizováno. Veškeré výsledky a dojmy se proto vztahují pouze k této verzi ROM a u jiných se mohou lišit.

Klady (+)
rychlost systému
ovládací tlačítka
416 MHz procesor
Wi-Fi 802.11b/g
integrovaný FM/TV Tuner
množství bonusových aplikací
 
Zápory (-)
malý displej
kvalita fotoaparátu
cena 

 

Obsah balení
V balení kromě samotného zařízení naleznete toto příslušenství:
– Li-ion baterie s kapacitou 920 mAh
– cestovní nabíječka
– synchronizační USB kabel
– externí TV anténa
– dva stylusy
– kožené pouzdro
– stereo headset
– redukce na 3,5mm výstup
– poutko pro uchycení
– CD ROM
– příručka pro Rychlý start (anglicky)

- -

Výrobce ke komunikátoru dodává velice pevné kožené pouzdro. Jedná se o klasickou kapsičku s odklápěcí horní částí. Uzavření pouzdra zajišťuje dvojice stříbrných magnetických spojek. Přístroj je v něm velice dobře chráněný, a při pádu nehrozí téměř žádné poškození. Uvnitř je pouzdro vystláno jemným sametem. Na vnější straně nechybí malé logo výrobce, napravo pak najdeme kovovou sponku pro uchycení na poutko. Na zadní straně najdeme koženou přezku pro snadné připnutí za opasek.

- -

Stereo headset má hned několik funkcí. Kromě té klasické – tedy reprodukce zvuku do sluchátek (poslech hudby, headset), zároveň slouží jako TV/FM anténa. O tom si ale více povíme až později. Kablík u headsetu je poměrně dlouhý a na jeho těle nalezneme malý plastový výlisek s tlačítkem pro příjem hovoru a integrovaným mikrofonem. Je škoda, že se zde zapomnělo na posuvník pro regulaci hlasitosti. Kvalita přehrávaného zvuku je u sluchátek velice dobrá, mají silné basy a dobře zvládnuté výšky. K telefonu se připojují přes speciální „made by Gigabyte“ konektor. V balení se však nachází redukce na 3,5mm jack, pak tedy není problém ke g-Smartovi připojit jakákoliv jiná sluchátka nebo domácí audio systém Laughing. Za tento krok musím výrobce pochválit.

- -

Ještě jsem v životě nedržel v ruce tak tenký stylus, jaký nabízí právě g-Smart. I když se s ním pracuje poměrně dobře, mám trochu obavy z jeho životnosti a výdrže, naštěstí v balení najdete stylusy hned dva. Je teleskopický, vyrobený z hliníku, pouze hrot a zakončení jsou z plastu. Cestovní nabíječka a synchronizační kabel se připojují do běžného miniUSB konektoru, na kabelu nechybí ani malá přezka ze suchého zipu, která vám pomůže se snadným uskladněním obou součástí.

U g-Smarta dodává energii Li-ion baterie s trochu nižší kapacitou 920 mAh. Při běžném používání vydrží komunikátor maximálně dva dny na jedno nabití, spíše se ale připravte na mnohem častější dobíjení, zvláště pokud hodláte sledovat TV nebo využívat připojení přes Wi-Fi, zde se výdrž počítá v hodinách.
Na přiloženém CD naleznete pouze synchronizační nástroj ActiveSync ve verzi 4.2, postrádám zde alespoň Windows Mobile Device Center pro Vistu. Bonusové aplikace jsou integrovány přímo v ROM, proto nepovažuji za nutné vkládat je ještě na CD.

 

Konstrukce, provedení a design
Kryt g-Smarta i128 je celý vyrobený z lesklého plastu, to s sebou přináší malou nevýhodu, jelikož se snadno umatlá a zůstávají na něm otisky prstů. Černá barva dodává telefonu určitou eleganci, ovšem celkově je design trochu nudný a žádné další výstřelky nečekejte. Jediným vzrušením může být pás matného plastu, který se line po bocích komunikátoru. Díky svým rozměrům (106,6 × 53 × 19,8 mm) se telefon skvěle vejde do ruky, někomu ale může vadit o něco větší tloušťka. Svou hmotností se řadí do třídy středně těžkých telefonů (136 gramů).
Na přední straně zabírá téměř 1/3 místa panel s ovládacími tlačítky. Zbylá část patří malému displeji s úhlopříčkou 2,4\“.

- -

Klávesám vévodí čtyřsměrový ovládací joystick se stříbrným potvrzovacím tlačítkem ve svém středu. Kolem joysticku narazíme na dvojici klasických kláves pro příjem a ukončení hovoru (Zelené a Červené sluchátko). Červené sluchátko při delším stisku spouští baterku. Pod nimi je tlačítko s logem Windows, které nabízí i sekundární akci při delším přidržení (defaultně spouští Easy-Touch Menu, což je jednoduchý Task Manager). Na pravé straně má své místo klávesa Ok, která rovněž při delším přidržení dokáže rotovat s displejem (velice užitečné). Nad joystickem se blyští stříbrné logo výrobce, které je z obou stran obklopováno dvojicí softwarových kláves. Obě dvě mají také sekundární akci při delším stisku. Zdvih všech kláves je poměrně malý, přesto jsou jejich reakce velice přesné. V nastavení systému je možné sekundární akce tlačítek předefinovat podle svého výběru. Tak široké možnosti přemapování kláves u svých zařízení mnoho výrobců nenabízí, přitom se jedná o výbornou vlastnost. Podsvícení tlačítek je bílé, bohužel ale trochu nerovnoměrné. Nad dotykovým displejem je schovaný telefonní reproduktor a také bílým písmem natištěný název zařízení.

- - -

Hlavním prvkem zadní strany je čočka 2Mpx fotoaparátu, nechybí ani malý posuvník pro přepínání do makro režimu a přisvětlovací dioda, která jak již bylo zmíněno, umí posloužit i jako svítilna. Nad fotoaparátem je malá gumová krytka, pod kterou je schovaný konektor pro připojení externí GSM antény. Po levé straně se pod třemi výřezy ukrývá hlavní systémový reproduktor. Spodní část zadního krytu tvoří odnímatelná baterie, pod ní najdeme pouzdro pro vložení SIM karty. Na krytu baterie nechybí poměrně výrazné logo Windows Mobile.
Na levém boku je tlačítko pro spouštění fotoaparátu. Pokud budete chtít fotit, je potřeba jej na okamžik přidržet (ochrana proti nechtěné aktivaci při nošení v kapse). Tlačítko se nachází v rovině s hranou telefonu, i tak je ale dobře přístupné. Kousek pod ním najdeme kolečko pro regulaci hlasitosti, které při stisknutí spouští Voice Commander, pokud jej přidržíte o něco déle, dojde ke spuštění záznamníku (taková malá vzpomínka na Motorolu MPx200 Wink ).

- - -

Protější bok je osazený slotem pro paměťovou kartu typu miniSD a konektorem pro připojení sluchátek nebo TV antény. Otvory jsou zakryty plastovými záslepkami, po delším používání bych se ale obával jejich utržení, jelikož jsou k tělu telefonu uchyceny slabým kouskem gumy. Své místo zde má i malý otvor pro provedení softwarového restartu.

- - -

Horní straně dominuje zapuštěné tlačítko Power, které je díky své miniaturní velikosti o něco hůře přístupné. Pokud jej podržíte několik vteřin, dojde k úplnému vypnutí Pocket PC (g-Smart dokonce umí nastavit vlastní animaci při vypínání telefonu, což opět u Pocket PC příliš často nevidíme). Vedle něj je umístěna signalizační dioda, která zvládá blikat hned čtyřmi barvami. Modrá signalizuje aktivní Bluetooth, oranžova Wi-Fi, bílá upozorňuje na zmeškané události nebo varovné zprávy, a zelená na aktivní GSM modul.
Na spodní straně najdeme mikrofon a miniUSB konektor, který je rovněž opatření plastovou záslepkou. Na pravém rohu je malý výřez pro uchycení na poutko a nechybí ani otvor pro uschování stylusu. Stylus je poměrně dobře přístupný a díky výstupku jej lze snadno vysunout.

- - -

-

VIDEOPOHLED

 

Operační systém, technické parametry, výkon
G-Smart i128 je vybavený operačním systémem Windows Mobile 5.0 pro Pocket PC, a to včetně AKU3.0. Díky rychlému procesoru Intel Xscale taktovaném na 416 MHz je práce v systému velice svižná. Stěžovat si nemohu ani na stabilitu. Výkon celého zařízení je možné vidět i na grafech z programu SPB Benchmark, a podle dosažených hodnot je jasné, že si vede celkem dobře. Bylo by dobré, kdyby do systému výrobce integroval nějakou aplikaci pro snížení výkonu CPU (doporučuji doinstalovat XCPUScalar), procesory od Intelu jsou energeticky celkem náročně, a snížení frekvence by mohlo celkovou výdrž zařízení na jedno nabití značně zvýšit (zvláště, když je v telefonu baterie s malou kapacitou 920mAh).

- - - -

- 

Displej
Dotykový QVGA displej (240×320px) považuji za jednu z nejslabších částí celého zařízení. Výtky nemám ani tak k rozlišení, zobrazení barev nebo jeho svítivosti (dokáže zobrazit až 262k barev, nicméně ve WM je podporováno maximálně 65k barev), ale k úhlopříčce. 2,4 palce je u Pocket PC opravdu velice špatné řešení. Chápu snahu výrobce o vyrobení kapesního počítače, který má rozměry klasického mobilního telefonu, avšak ne na úkor horší použitelnosti. Na takto malém displeji se například velice špatně píšou SMS zprávy na softwarové klávesnici, a ještě horší je to za chůze nebo v jedoucím automobilu. Dokonce jsem kvůli tomu byl nucen nastavit v konfiguraci softwarové klávesnice „Use Large keys“ (používat velké klávesy). Osoby s horším zrakem se mohou setkat s problémem při čtení titěrných textů na displeji, takové prohlížení internetových stránek také není zrovna pohlazením pro oči. Naštěstí je přímo v ROM integrována aplikaci Lupa, která dokáže text na displeji zvětšit. Abychom ale nezůstali jen u kritizování, displej má samozřejmě i své světlé stránky. K zobrazení barev nemám sebemenších výhrad, i když na přímém slunci není displej příliš dobře čitelný. Podsvícení je možné regulovat pouze v pěti krocích (nezávisle na sobě pro napájení z baterie a nabíječky), ovšem ani při nejnižší hodnotě jej nelze úplně vypnout.

- -

Paměť
S pamětí je na tom g-Smart jako většina jiných Pocket PC – kombinace 128MB ROM a 64MB RAM dnes už nikoho příliš z míry nevyvede. Po prvním spuštění zařízení je k dispozici zhruba 113MB uživatelské paměti a okolo 27MB volné operační paměti RAM. V případě potřeby je možné paměť rozšířit pomocí miniSD karet.

- -

Komunikace
Telefon je vybavený bezdrátovými moduly Wi-Fi standardu 802.11b/g a Bluetooth ve verzi 1.2. Pro připojení k PC je k dispozici miniUSB slot (USB 1.1), v nastavení systému lze vybrat, že se má g-Smart připojovat klasicky (přes ActiveSync) nebo ve stylu \“čtečky paměťových karet\“, v tomto režimu není nutné mít na PC nainstalovaný ActiveSync, avšak přístupný bude pouze obsah paměťové karty. Při testování Wi-Fi vše fungovalo korektně, s telefonem jsem se bez sebemenších problémů připojil do veřejných i zabezpečených Wi-Fi sítí. Oproti dříve testovaným modelům jsem ale u g-Smarta pozoroval o něco horší přenosovou rychlost. V případě problému s připojováním stačí spustit jednoduchého průvodce, který vás krok po kroku provede konfigurací Wi-Fi sítě. I když se Bluetooth nachází ve starší verzi 1.2, podporuje stereo přenos zvuku přes protokol A2DP. Díky AKU3.0 je rovněž možné přes Bluetooth sdílet internetové připojení.

- -

Telefonování
Telefonní část obsluhuje tribandový GSM modul ((900/1800/1900MHz), pro datové přenosy je k dispozici bohužel jen technologie GPRS (třída 10), EDGE chybí, stejně jako podpora sítí třetí generace. I když se mohou telefonní schopnosti zdát jako slabé, není tomu úplně tak. V operačním systému totiž nechybí několik velice užitečných utilit, které dokážou telefonování „pozvednout na vyšší úroveň\“.

Všechny utility jsou přehledně schovány do programu Wise Talk, který se interně dělí na čtyři části. Pod první záložkou „Answer Machine“ se skrývá kvalitní záznamník. U něj můžete nastavit, po jaké době dojde k automatickému přijetí hovoru a rovněž vybrat zprávu, kterou účastník hovoru na druhé straně uslyší. Vlastní záznam hovoru lze ukládat přímo do paměti zařízení nebo na paměťovou kartu.

- - - -

Druhá položka „Overdub\“, neboli efekt na pozadí, umožňuje nastavit přehrávání nějaké zvukové smyčky během aktivního hovoru. Nevěřili byste, jak moc užitečná tato věc může být. V základu výrobce nabízí 10 zvukových smyček (letiště, automobil, koncert, jednání, kino, městská hromadná doprava, kancelář, škola, stanice metra, ulice), a nutno dodat, že tyto smyčky působí opravdu věrohodně. Až vám bude manželka volat, proč jste tak dlouho v práci, stačí na pozadí pustit zvuk „jednání“ a hned máte důvod pro výmluvu :-) . Starostlivým rodičům můžete naopak na pozadí pustit zvuk ze školního prostředí a uvidíte, jakou z vás budou mít radost, že i pozdní odpoledne trávíte ve škole ;o) . Pokud vám nebudou dostačovat předdefinované zvuky, můžete do programu samozřejmě použít i vlastní záznamy.

V předposlední záložce lze aktivovat nahrávání hovorů, což může být pro mnohé uživatele velice důležitá funkce. Záznam lze ukládat do paměti telefonu nebo na kartu. Na poslední záložce se už nacházejí jen dvě kosmetická nastavení – automatický příjem hovoru po nastaveném čase a možnost vypnout displej během telefonního hovoru.
Hlasitost během telefonování je dostatečná, v případě potřeby lze aktivovat režim hlasitého odposlechu. Občas si při telefonním hovoru druhá strana stěžovala, že mě o něco hůře slyší, nicméně celkově bych možnosti telefonu (zejména kvůli bonusovým funkcím) hodnotil velice kladně.

TV Tuner, FM rádio
Gigabyte g-Smart i128 je jako jedno z mála Pocket PC vybaveno analogovým TV a FM Tunerem (NTSC/PAL/SECAM). V Evropě se pro vysílání analogové televize používají systémy PAL a SECAM. Před prvním spuštěním tuneru je potřeba nastavit, v jakém systému se má televizní vysílání ladit. Doporučuji nastavit PAL-DK nebo SECAM-GB. Pak už stačí spustit aplikaci pro obsluhu TV tuneru a můžete začít sledovat.

- - -

Ještě předtím je ale nutné připojit k telefonu sluchátka, která slouží jako anténa. S nimi ale nepočítejte s příliš kvalitním příjmem. Distributor k telefonu naštěstí přidává i externí TV anténu, se kterou je příjem signálu výrazně lepší. Anténa je teleskopická, ve složeném stavu je dlouhá 130mm, po vysunutí se natáhne až na 330mm. Najdeme na ní i malý kloub, pomocí kterého s ní lze snadno otáčet.

- - -

Při prvním spuštění aplikace TV dojde k automatickému vyhledávání televizních kanálů. Po dokončení vyhledávání systém automaticky uloží kanály, na kterých zachytil televizní signál. Mezi nimi pak jde jednoduše listovat, vhod přijde i ruční zadávání. V dolní liště programu můžete vidět několik ikonek, které slouží pro obsluze TV tuneru. První dvě šipky lze použít pro přepínání programů. Třetí ikonka zobrazí seznam dostupných kanálů, dále zde máme ruční volbu nebo ikonku se srdíčkem, která slouží k ukládání oblíbených kanálů. Předposlední ikona slouží k přesměrování zvuku do sluchátek nebo hlavního reproduktoru. Pozastavit bychom se měli i nad nastavením aplikace, kde je možné regulovat jas, barvy nebo kontrast. Při sledování televizního vysílání mi přístroj na plně nabitou baterii vydržel zhruba dvě hodiny.

- - -

Od TV Tuneru ale neočekávejte žádné zázraky, i po připojení externí antény není jeho výkon takový, jaký bychom možná očekávali. Dost často se mi stávalo, že jsem prostě nic nenaladil, občas pomohlo změnit pozici (pobíhání po bytě je tou správnou cestou Laughing ) nebo jinak natočit anténu, ale celkově jsem od televizního tuneru přece jenom očekával více. A na displeji s úhlopříčkou pouhé 2,4 palce není sledování videa příliš pohodlné. Integraci TV modulu proto berte spíše jako takové zpestření, než jako plnohodnotnou funkci.

- - -

Kromě příjmu TV signálu je možné poslouchat i FM rádio. Pro obsluhu rádiového modulu je připravena aplikace FM Tuner. S ní můžete snadno naladit požadované stanice, jejich frekvence lze ukládat do seznamu oblíbených. Další velice užitečnou vlastností je možnost nahrávat si rádiové vysílání (záznam lze ukládat do paměti zařízení i na paměťovou kartu). Kvalita příjmu signálu byla v tomto případě o poznání lepší, než u TV Tuneru. Jako rádio tedy g-Smart funguje skvěle.

- -

Fotoaparát
Zadní strana telefonu je vybavena čočkou 2,1 Mpx fotoaparátu, nechybí ani přisvětlovací dioda nebo přepínač do makro režimu. Snímky je možné pořizovat v maximálním rozlišení 1600×1200px, k dispozici jsou i režimy nižší (1280×960, 800×600, 640×480, 320×240 nebo 160×120px). Fotit lze v několika připravených módech (den, noc, zamračeno…). Snímky můžete obohatit o různé efekty (černobílá, sépiová, negativ, solarizace, šum, měsíční světlo). Vhod může přijit regulace vyvážení bílé barvy nebo nastavení automatické spouště (5 nebo 10 vteřin). Na fotografie lze umístit informaci o datu a času, zvuk spínače jde vypnout.

Jak jsem již zmínil, fotoaparát nabízí možnost přepnout se do režimu makro, nicméně po překlopení krytky jsem na výsledných snímcích nezpozoroval vůbec žádný rozdíl. Že by jen nějaký malý reklamní trik? Celková kvalita fotografií je spíše průměrná, při dostatku světla má telefon tendence přepalovat světlá místa, a naopak v horších světelných podmínkách jsou snímky velice tmavé a barvy značně zkreslené.

Telefon dokáže nahrávat také video, a sice v maximálním rozlišení 320×240px. Potěšila mě možnost uložit záznam do formátu 3GP, MPEG nebo WMV. Kvalita videa je poměrně dobrá, stabilně se záznam pohybuje okolo 20FPS. Stejně jako u fotoaparátu, i pro video můžete používat výše zmíněné efekty.

FOTOGRAFIE
- - -

- - -

Všechny fotografie pořízené i128 najdete v Galerii.

 

Software, bonusové aplikace
Výrobce se rozhodl neponechat nic náhodě a přímo do operačního systému integroval několik velice užitečných aplikací, které si nyní představíme.

- -

JAVA
Jednoduchý emulátor JAVY, oproti konkurenci ale znatelně zaostává. Téměř všechny midlety, které jsem zkoušel, nefungovaly korektně (Opera Mini se zasekávala, padala, docházelo vytuhnutí celého systému), stabilita programu tedy rozhodně nepatří k nejlepším. Aplikaci raději berte jako takové nouzové řešení.

Media Favorites
Tato aplikace je úzce propojená s FM rádiem a TV tunerem. Můžete si do ní ukládat oblíbené televizní a radiové stanice (pro každou skupinu je připravena zvláštní záložka). Navíc lze do programu přidávat nová města, ke kterým lze přiřadit aktuální vysílací frekvence. Pak stačí jednoduše vybrat město, ve kterém se nacházíte, a program automaticky zobrazí jen vybrané frekvence pro danou lokalitu.

Photo editor
Jednoduchý editor obrázků, který oceníte zejména při tvorbě MMS zpráv. Nabízí několik základních efektů a různé barevné filtry. Obrázky můžete obohatit o nové objekty nebo různé mozaiky.

-

Recorder
Obyčejný záznamník zvuku s příjemným uživatelským rozhraním. V jeho konfiguraci můžete navolit maximální délku nahrávky, pak už stačí stisknout velké tlačítko v pravém dolním rohu a můžete nahrávat.

-

BlockList
Pokud vás někdo obtěžuje neustálým voláním, můžete jeho číslo jednoduše přidat do blacklistu. Aplikace nenabízí žádné pokročilé volby, jednoduše stačí přidat číslo a nešťastník se vám už nedovolá, respektive po prvním zazvonění dojde k automatickému odmítnutí hovoru.

-

Easy-Touch Menu
Tato utilita je přístupná přes delší přidržení klávesy s logem Windows. Ve spodní části obrazovky se po aktivaci objeví malé menu, ze kterého můžete ukončit všechny běžící aplikace (jednotlivě to bohužel neumí), nastavit vyzváněcí profil (Tichý, Normální, Venku, Automobil). Dále umí zhasnout displej anebo regulovat intenzitu podsvícení.

-

Magnifer
Lupa nebývá u Windows Mobile zařízení příliš často k vidění, vzhledem k velikosti displeje je ale v tomto případě zcela na místě. Pokud máte problém se čtením textu na malém displeji, stačí aktivovat tuto aplikaci, která text na displeji zvětší. Lupu je možné používat ve dvou režimech – v prvním lze zvětšit pouze text a popisky programů, v druhém dojde i ke zvětšení Menu (vyžaduje restart).

- -

Pocket Ghost
Zálohování je velice důležitá věc, a pokud si budete chtít uchovávat data z vašeho Pocket PC, můžete k tomu použít právě aplikaci Pocket Ghost. Kompletní zálohu systému (uživatelská data, soubory, kontakty, sms zprávy, e-maily…) je možné uložit pouze na paměťovou kartu, bez té není možné zálohu provést.

Scheduler
Scheduler neboli Plánovač je rovněž velice užitečná aplikace. Umožňuje spouštět vybrané akce v předem nastavený čas, a případně nastavit opakování. Naplánovat si tak můžete například spuštění TV/FM (nastavit lze dokonce i jaký kanál/stanice se má zapnout). Dále můžete navolit budík nebo vypnutí celého zařízení.

-

Torch
Potřebujete si posvítit na cestu? Díky této utilitě máte možnost jednoduše aktivovat přisvětlovací diodu. Jen pozor, abyste ji nenechali svítit příliš dlouho, pak by mohlo dojít k jejímu poškození.

-

ZIP
Přímo ve Správci souborů je do kontextového menu integrovaný i ZIP Manager, který vám pomůže s komprimací a rozbalováním ZIP souborů. Při vytváření nového archivu lze nastavit úroveň komprese.

 

Závěrečné hodnocení
Gigabyte g-Smart je průměrné Pocket PC, přesto nabízí několik velice zajímavých funkcí, některé z nich ale výrobce nedotáhl do úplného konce. Pochválit musím zejména rychlost systému, obrovské množství bonusových aplikací, integrovaný FM a TV tuner a podporu Wi-Fi, výhodou mohou být i poměrně malé rozměry. Za velké mínus naopak považuji malou úhlopříčku displeje a s tím související problémy. Případné zájemce může odradit i chybějící EDGE a poměrně vysoká cena, která by se po uvedení přístroje na trh měla pohybovat okolo hranice 13 000,- Kč včetně DPH. G-Smart i128 je vůbec první vlaštovkou tohoto výrobce na našem trhu, a určitě bude zajímavé sledovat, zda se u nás v budoucnu objeví i další komunikátory od Gigabytu.

Pokud máte k tomuto Pocket PC nějaké dotazy, můžete využít komentáře pod recenzí nebo naše diskuzní fórum. Bude-li v mých silách, rád vám na vaše otázky odpovím.

Kompletní sadu fotografií k recenzi naleznete v Galerii.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

15 komentářů

 1. Anonymous (neregistrovaný)

  dobry den, vlastnim podobny komunikator, nicmene jsem neobdrzel sluchatka, popripade redukci k tomuto zarizeni…nebylo by prosim ve Vasich silach tuo redukci ci sluchatka zajistit? predem dekuji za odpoved, kuba

 2. Anonymous (neregistrovaný)

  Vzhledem k integrovanému televiznímu přijímači mi cena nepřipadá ořemrštěná.Pokud mohu kalkulovat,podíval bych se na cenu trošku z jiné strany: základní telefon 4000,- ,kapesní počítač též se základními funkcemi 7000,- a televize do kapsy?Takový větší bonus a mít to vechno v jednom?K nezaplacení

 3. Anonymous (neregistrovaný)

  Jestli ta cena bude tak vysoká, tak je napálená. Dá se dovézt za směšný peníze..

 4. Anonymous (neregistrovaný)

  Kdy má skončit v ČR analogové vysílání ??

 5. eukubus (neregistrovaný)

  kolem roku 2010

 6. Anonymous (neregistrovaný)

  chytím tam i Novu a Primu?

 7. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Ano

 8. KarskyT (neregistrovaný)

  Chtěl bych se zeptat jestli je ta TV digitální nebo analogová? Děkuji.

 9. Jiří Hrma (neregistrovaný)

  Analogová, je to několikrát zmíněno v textu recenze.

 10. Anonymous (neregistrovaný)

  Jen bych upozornil, že ona anténa je docela rachuňková, takže pokud recenzent „bčas nic nenaladil“ mohlo to být tím, že se prostě někde něco rozpojilo apod. Mně se anténa rozpadla v ruce po prvním připojení

 11. Anonymous (neregistrovaný)

  Zdarec potřebuji vědět jak se provádí hard reset už to mám hodně nabitý a potřebuji to co nejdříve vyresetovat. K mobilu jsem žádný manual nedostal. Díky za pomoc

 12. Anonymous (neregistrovaný)

  Toto zařízení se mi zamlouvá, ovšem vzhledem k tomu, že je příjem TV pouze analogový… Analogový příjem je vůbec velice nestabilní a špatně chytitelný. Kdyby mělo digitální příjem TV, hned bych do něj šel

 13. Anonymous (neregistrovaný)

  No jo, jenze nemuze mit prijem digitalni DVB-T, bo by to baterka neutahla. Dekomprese vyzaduje setsakramentsky vykony hardware. Proto vznika varianta DVB-H, ktera ale zatim u nas jaksi nefachci

 14. Anonymous (neregistrovaný)

  Ta cena je hodne premrstena.. Z USA sem ho mel objednanej za 290USD a tedka uz je zase o neco nizsi… (nekolik obchodu v zahranici ho nabizi dost levne)

 15. Anonymous (neregistrovaný)

  dobrá sranda na 2 roky

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel