Domů » Bleskovky » Galaxy Xcover 4 v benchmarku: Samsung chystá nového obrněnce s Androidem 7.0

Galaxy Xcover 4 v benchmarku: Samsung chystá nového obrněnce s Androidem 7.0

Už jsou to dva roky, co Samsung představil odolný smartphone Galaxy Xcover 3, tudíž právem očekáváme jeho nástupce. Současné vlajkové Samsungy si sice poradí s vodou nebo prachem, avšak jakýkoliv pád jim může nepěkně ublížit. Předloňský Galaxy Xcover sice nevynikal špičkovou výbavou, ale ustál i horší zacházení. Stejná slova by přitom měla platit pro letošní model, který zachytil benchmark GFXBench.

samsung-galaxy-xcover-3-1
Předloňský Samsung Galaxy Xcover 3

Galaxy Xcover 4 má dostat do vínku větší displej s úhlopříčkou 4,8″ a rozlišením 1 280 × 720 pixelů. O pohon se postará čtyřjádrový procesor Exynos 7570 za pomoci 2 GB RAM. Pro ukládání dat poslouží 16GB vnitřní úložiště, domovem se může stát například pro snímky z 8Mpx fotoaprátu, případně z 5Mpx selfie kamerky. Posledním známým údajem je operační systém Android ve verzi 7.0 Nougat.

samsung-galaxy-xcover-4-gfxbench

Přestože takřka na všech tabulkových hodnotách ve specifikaci dojde k mezigeneračnímu zlepšení, Galaxy Xcover 4 zůstane nálepka telefonu z nižší střední třídy, jehož největším benefitem bude zvýšená odolnost.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).